1 sierpnia 2011

Przegrały, ale po walce

Trzy mecze rozegrały w Suchej Beskidzkiej w sobotę, 30 lipca, dziewczęta z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej. Zespół gospodarzy grał pod szyldem Liga Podbeskidzia.

– To był kolejne mecze naszej ligowej reprezentacji. Tym razem w kadrze znalazło się 13 dziewcząt z Łękawicy, PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie i Żywca oraz całkowite debiutantki z Milówki i Wieprza – mówi Jarosław Dudek, jeden z koordynatorów Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej.

W pierwszym meczu Liga Podbeskidzia przegrała ze Startem Pietrowice Wielkie 14:16 (8:10). Bramki dla Podbeskidzia zdobyły: Mrózek 3, Dziedzic 2, Grajcarek 2, Mikołajek 2, Oślak 2,  Tomiczek 2 i Jasiewicz 1.

W drugim meczu Liga Podbeskidzia przegrała zaledwie jedną bramką z kadrą Województwa Śląskiego (rocznik 1998) 13:14 (7:6), gdzie bramki dla Podbeskidzia zdobyły: Jasiewicz 5,  Mrózek 3, Grajcarek 2, Tomiczek 2 i Oślak 1.

W ostatnim meczu Liga Podbeskidzia przegrała z kadrą Województwa Śląskiego (rocznik 1997) 8:22 (5:11). Dla Podbeskidzia bramki zdobyły: Jasiewicz 7 i Mrózek 1.

– Tu warto dodać, że w grudniu ubiegłego roku Liga Podbeskidzia przegrała z tą kadrą 9:-33, a zatem widać wyraźne postępy u naszych dziewcząt – cieszy się Jarosław Dudek.

Za swoją grę, a przede wszystkim za waleczność i ambicję dziewczęta z Ligi Podbeskidzia otrzymały wiele pochwał od trenerów pozostałych drużyn.

– Musimy pamiętać, że tamte drużyny trenują codziennie i to od kilku lat. Nasze dziewczęta od nieco ponad roku i tylko raz w tygodniu. Nie ukrywamy, że jesteśmy zadowoleni z ich postawy. Warto odnotować, że niezwykle udanie w nasze kadrze zadebiutowały Joanna Misiarz z Milówki i Patrycja Hulbój z Wieprza – mówi Mateusz Pindel.

Pozostałe wyniki: UKS Start Pietrowice Wielkie – Reprezentacja Śląska ’98 7:11 (4:3), Reprezentacja Śląska ’98 – Reprezentacja Śląska’97 8:15 (3:8) i UKS Start Pietrowice Wielkie – Reprezentacja Śląska ’97 7:12 (3:7).


Fot. Marcin Kamiński

Kadra Ligi Podbeskidzia na mecze w Suchej Beskidzkiej: Weronika Barcik, Agnieszka Gradek, Magdalena Jasiewicz, Anna Mrózek, Marzena Oślak, Anna Raczek i Anna Tomiczek (wszystkie z Łękawicy), Joanna Misiarz (Milówka), Marta Grajcarek (PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie), Patrycja Hulbój (Wieprz) oraz Angelika Dziedzic, Dorota Mikołajek i Katarzyna Mieszczak (Żywiec).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest