8 sierpnia 2011

Pieniowska za Watę

W drugiej rundzie turnieju Euro U19  w reprezentacji Polski nastąpiła jedna zmiana. Kontuzjowana w meczu z Danią Klaudia Wata opuściła Groningen, gdzie stacjonuje nasza kadra, a na jej miejsce została dowołana Agnieszka Pieniowska, która w niedzielny poranek dołączyła do drużyny Andrzeja Niewrzawy i zostanie oficjalnie zgłoszona na kolejne spotkania biało-czerwonych.

Dla Waty, która doznała nieszczęśliwego urazu kolana, wynikającego głównie z niedokładnie przygotowanej nawierzchni boiska, zaistniała sytuacja była trudnym momentem w krótkiej karierze piłkarki ręcznej.

– Pierwsze godziny i świadomość, że nie będę mogła już uczestniczyć w turnieju były naprawdę ciężkie – przyznaje piłkarka Truso Elbląg. – Pomogły mi jednak koleżanki, które wspierały mnie na duchu, a także służyły wszelką pomocą, bo czasami trzeba było mnie zwyczajnie gdzieś przenieść na rękach. Dziś wiem, że decyzja trenerów jest podyktowana troską o moje zdrowie, które jest teraz najważniejsze. W poniedziałek przejdę badania w Gliwicach, wierząc że nie stało się nic poważnego i że niedługo wrócę do treningów. Dziękuję serdecznie dziewczynom z kadry za to, jakimi wspaniałymi przyjaciółkami okazały się w takiej sytuacji, trenerom i całemu sztabowi za zaufanie i bardzo sprawne zorganizowanie transportu dla mnie do Polski. Myślami będę wciąż przy drużynie, a turniej śledzić będę w Internecie – zapowiada utalentowana i niezwykle piękna szczypiornistka.


Fot. Michał Pomorski

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest