23 sierpnia 2011

Juniorki młodsze trenowały w Gdańsku

W dniach 10-20 sierpnia na obiektach gdańskiej AWFiS odbyło się zgrupowanie centralne juniorek młodszych, które miało na celu wyłonienie szerokiej reprezentacji Polski spośród dziewczynek urodzonych w 1996 roku i młodszych. Celem nadrzędnym tej grupy jest odpowiednie przygotowanie do ME juniorek 2013, które odbędą się w naszym kraju.

Odpowiedzialność za selekcję i stworzenie drużyny, która za dwa lata stawi czoła najlepszym ekipom Europy spoczęła na barkach Adama Pecolda jako trenera koordynatora przygotowań do ME 2013 oraz Haralda Tłuczykonta jako trenera głównego tej kadry, asystentem Tłuczykonta został Robert Popek. Podczas zgrupowania pomagali im także Dyrektor Sportowy ZPRP Jerzy Noszczak, członek Rady Trenerów ZPRP Wojciech Nowiński oraz piątka trenerów młodego pokolenia.

Wszyscy zebrani mieli twardy orzech do zgryzienia albowiem zaprosili do Gdańska ponad 90 dziewcząt. 70 z nich wyłoniono spośród podopiecznych Gimnazjalnych Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży ZPRP, pozostała 22 to zawodniczki, które zdaniem sztabu szkoleniowego wyróżniały się na tle rówieśniczek podczas finałów Pucharu Polski Młodziczek 2011 w Mrzeżynie i Dźwirzynie oraz czterech turniejów półfinałowych i finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2011.

Najbliższe zgrupowanie kadry juniorek młodszych zaplanowano już w pierwszej połowie września (9-13.09), zapewne wtedy też poznamy pierwsze decyzje personalne szkoleniowca. Już niebawem możemy spodziewać się oficjalnego powołania, na którym jak zapowiedział trener znajdzie się zapewne około 25 nazwisk.

Warto dodać, że najmłodsze adeptki szczypiorniaka odwiedził też Anrzej Lech – wielokrotny reprezentant Polski, olimpijczyk i trener. Przy okazji zgrupowania juniorek w Gdańsku odbyła się również kursokonferencja / seminarium trenerskie pod egidą EHF. Zajęcia metodyczne z ramienia Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej prowadził m.in. dr W.Pollany.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest