9 września 2011

Polsat Sport News wkracza do akcji

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników krajowej piłki ręcznej. W najbliższy weekend telewizja Polsat Sport News przeprowadzi transmisję na żywo z dwóch meczów PGNiG Superligi. Stacja ta w dalszej części sezonu będzie prezentowała wiele bezpośrednich relacji z innych spotkań piłki ręcznej, w tym także reprezentacji Polski.

Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób można odbierać kanał, który nadawanie rozpoczął 30 maja br. Przekaz tej stacji nadawany jest w standardzie cyfrowym telewizji naziemnej tzw. DVB-T w multipleksie MUX-2. Użytkowanie cyfrowej telewizji naziemnej jest bezpłatne (nie licząc abonamentu radiowo-telewizyjnego). Większość „płaskich” telewizorów LCD, LED i plazmowych jest już przystosowana do odbioru sygnału cyfrowego. Posiadacze telewizorów starszego typu by odbierać sygnał cyfrowy muszą zaopatrzyć się w dekoder STB. Koszt takiego urządzenia waha się w granicach ok. 150 zł. Spełniając powyższe wymagania techniczne wystarczy podłączyć antenę dachową i odpowiednio dostroić telewizor.

Warto wiedzieć, że naziemna telewizja cyfrowa jest systemem znacznie bardziej wydajnym niż telewizja analogowa. Dzięki temu, że na jednej częstotliwości można nadawać kilka programów oferta darmowych kanałów telewizyjnych zostanie zwiększona. Programy nadawane w systemie cyfrowym cechują się także znacznie lepszą jakością obrazu i dźwięku. Jakość ta jest porównywalna do jakości oferowanej na platformach cyfrowych telewizji kablowych i satelitarnych. Protokół DVB-T oferuje także możliwość nadawania programów w wysokiej jakości HD.

Ponadto użytkownicy cyfrowej telewizji naziemnej mają dostęp do tzw. EPG czyli menu zawierającego informacje o emitowanym programie oraz program telewizyjny na kolejne dni.

Inwestycję w dekoder lub nowy telewizor warto poczynić gdyż od lipca 2013 roku nadawanie sygnału analogowego w Polsce ma zostać całkowicie wstrzymane. Dostęp do naziemnej telewizji będzie wyłącznie przez dekodery cyfrowe.

Naziemna Telewizja Cyfrowa w Polsce jest dopiero w fazie wdrażania. W Twoim regionie aktualnie mogą być niedostępne jeszcze wszystkie multipleksy. Nim rozpoczniesz poszukiwania kanałów sprawdź na stronie NTC harmonogram uruchamiania DVB-T w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Wrzesień na szklanym ekranie

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest