14 września 2011

Juniorki lepsze od akademiczek z W-wy

Powoli dobiega końca konsultacja szkoleniowa kadry juniorek na terenach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W środę podopieczne Edyty Majdzińskiej przeszły obligatoryjne badania lekarskie, zaś wieczorem wyraźnie pokonały w nieoficjalnym meczu sparingowym I-ligową drużynę AZS AWF Warszawa. We wtorek kadrowiczki mają w planach dwa treningi, czeka je też tzw. test Noszczaka.

Katarzyna Janiszewska zapisała na swoim koncie 4 trafienia we wtorkowym meczu /Fot. EHF

Wczorajsze spotkanie, chyba dla niektórych dosyć nieoczekiwanie, miało bardzo jednostronny przebieg. Przy stanie 2:2 reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu. Dobrze funkcjonował kontratak, kadrowiczki kilkakrotnie popisały się też ładnymi dograniami do koła, dało się też zaobserwować kilka innych efektownych zagrywek, po których padały bramki z czystych pozycji. Poprawnie spisywały się też bramkarki polskiej reprezentacji. W pierwszej połowie meczu rywalki starały się dotrzymać kroku podopiecznym Edyty Majdzińskiej, jednak te  systematycznie powiększały przewagę, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 18:11. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, momentami przewaga Biało-czerwonych wynosiła nawet piętnaście bramek. Ostatecznie reprezentacja Polski juniorek wygrała to spotkanie w stosunku 43:30.

W składzie Polek zabrakło kontuzjowanych Zuzanny Ważnej, Justyny Fijałkowskiej i Kingi Gutkowskiej oraz przeziębionej Katarzyny Kozimur. Na parkiecie nie zobaczyliśmy też Joanny Szarawagi, która na rozgrzewce dosyć nieszczęśliwie zderzyła się kolanem z jedną z koleżanek i sztab szkoleniowy wolał nie ryzykować poważniejszej kontuzji tej zawodniczki.

– Zarówno dla nas jak i dla naszych rywalek był to bardzo pożyteczny sprawdzian. Cieszę się, że mogłam przyjrzeć się tym zawodniczkom, które dotychczas nie miały zbyt wielu doświadczeń z kadrą, takie spotkanie może w ich przypadku tylko zaprocentować w przyszłości, tym bardziej że rozegraliśmy stosunkowo udane zawody. Oczywiście mam swoje uwagi co do postawy zespołu, jednak na tle I-ligowego przeciwnika moje dziewczyny zaprezentowały się z dobrej strony – podsumowała trener Majdzińska.

Polska – AZS AWF Warszawa 43:30 (18:11)

Polska: Świtaj, Sielicka, Borkowska, Chojnacka – Janiszewska 4, Staniczek 3, Noga 3, Fornalik 12, Stasiak 2, Kozłowska 5, Nowak 1, Damaziak 1, Cempa 3, Tomczyk 5, Linkowska 2, Adamowicz 1, Lis 1, Żukowska.