15 września 2011

Rowerem na mecz w Lublinie

SPR Lublin, sportowa wizytówka Lubelszczyzny wraz z Porozumieniem Rowerowym organizują po raz pierwszy akcję „rowerem na mecz”. Inicjatywę wspierają piłkarki ręczne, a dwie z nich, będące zapalonymi cyklistkami, zostały twarzami projektu. To Alina Wojtas i Małgorzata Rola, czołowe zawodniczki SPR z doświadczeniem w europejskich pucharach i reprezentacji Polski.

Nasze szczypiornistki w wypowiedziach dla oficjalnej witryny klubu www.spr.lublin.pl podkreślają zalety używania roweru w mieście:

– Sieć ścieżek rowerowych szybko rozbudowuje się w Lublinie, zatem w coraz więcej miejsc można dostać się bezpiecznie i wygodnie. Mam więc nadzieję, że w niedzielę wielu kibiców wybierze właśnie ten środek transportu, by przyjechać do hali Globus. Jazda na rowerze to świetna aktywność fizyczna i wspaniały relaks. A gdy jeszcze po nim można obejrzeć ciekawy mecz piłki ręcznej, czegóż chcieć więcej? – mówi Małgorzata Rola.

– Bardzo lubię przyjeżdżać na rowerze na treningi do hali Globus, albo do naszej siłowni – przyznaje Alina Wojtas. – Szybko, bez korków, przyjemnie i nowocześnie – zachwala wysoka rozgrywająca rodem z Nowego Sącza. – Kibiców zachęcam do tego samego, a jeśli przyjadą rowerem w niedzielę na nasz mecz z Politechniką, mogą wygrać cenne gadżety w przerwie spotkania.

Tak, to prawda.  Kto przyjedzie rowerem na niedzielny mecz  (godz. 18:00) SPR – Politechnika Koszalińska, weźmie udział w losowaniu nagród, jakimi będą gadżety rowerowe. Warto podkreślić, że niedawno przy hali Globus zainstalowano nowoczesne stojaki w kształcie odwróconej litery U, które pozwalają na bezpieczne przypięcie ramy roweru. Teren jest monitorowany wizyjnie, a prognozy pogody na niedzielne popołudnie zapowiadają kolejny ciepły dzień.

Przypomnijmy, że od 16 do 22 września obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu,  a hasło tegorocznej kampanii to: Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest