23 września 2011

Mecz otwarcia dla Pomarańczowych

W meczu otwierającym XXXIV Turniej o Puchar Śląska im. Huberta Gorsza naprzeciw siebie stanęły drużyny Islandii oraz Holandii. Biorąc pod uwagę, że obie te ekipy zagrają na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Brazylii zapowiadało się ciekawe widowisko. I rzeczywiście zawody stały na solidnym poziomie, ostatecznie triumfowały Holenderki, które dosyć pewnie pokonały Islandki 29:23.

/Fot. JG

Już po kwadransie spotkania zaczęła zarysowywać się przewaga zespołu holenderskiego, który wyszedł na prowadzenie 8:4 i nie oddał go już do końca. Islandkom nie można co prawda odmówić ambicji i woli walki, kilkakrotnie udało im się zmniejszyć straty do zaledwie dwóch bramek. Popełniały jednak zdecydowanie więcej prostych błędów niż rywalki, co znacznie utrudniało im zadanie. Z koeli gospodynie przyszłorocznych Mistrzostw Europy to doświadczona drużyna i cały czas kontrolowały przebieg meczu, do przerwy prowadząc 15:11. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, w końcówce Holenderki podkręciły tempo ostatecznie zwyciężając 29:23.

Islandia – Holandia 23:29 (11:15)

Islandia: Asmundsdottir, Mariasdottir – Knutsdottir 1, Palsdottir 5, Stefansdottir, Gudmundsdottir 2, Bragadottir, Sigurdardottir 3, Skuladottir 1, Kjoernested 1, Magnusdottir 1, Gunnarsdottir 1, Skuladottir 4, Stefansdottir 4, Haraldsdottir.  

Holandia: Van der Wal, Roelofs – Jankovic, Van Dort 2, Bovenberg 2, Van der Heijden 6, Bont 4, Polman, Snelder 4, Malestein 1, Lamein, Hilster 2, Visser 4, Broch 2, De Haze, Van der Wissel 2.

Sędziowały: Joanna Brehmer – Agnieszka Skowronek

Widzów : 100  

  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest