3 października 2011

Austria, Egipt i Rosja zagrają w Gdyni

Austria, Egipt i Rosja to najbliżsi rywale reprezentacji Polski. Już dziś zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej w Gdyni na mecze z udziałem wybrańców Bogdana Wenty. Turniej zaplanowany na 4-6 listopada br. będzie ostatnią okazją w tym roku do zobaczenia naszego zespołu narodowego w kraju. W grudniu biało-czerwoni pod szyldem Polska B zagrają w turnieju na Słowacji.


Rosjanie wygrali dwa lata temu turniej w Poznaniu /Fot. Marek Skorupski

Przeciwnicy, którzy przyjadą do Polski prezentują różne style. Austriacy co prawda nie zdołali zakwalifikować się do finałów EHF Euro 2012 w Serbii, ale byli bliscy sprawienia niespodzianki dużego kalibru. Zespół trenowany przez trzykrotnego srebrnego medalistę olimpijskiego, czterokrotnego mistrza Europy, dwukrotnego mistrza świata Szweda Magnusa Anderssona eliminacje rozpoczął od wyjazdowego remisu z Niemcami i wygranej u siebie z Islandią. Zakończenie kwalifikacje dla Austriaków nie było już tak optymistyczne – porażki z tymi wyżej notowanymi drużynami. W efekcie w grupie spadli na 3.miejsce co było równoznaczne z brakiem kwalifikacji. Ciekawą postacią zespołu jest skrzydłowy o polskim rodowodzie Konrad Wilczyński.   

Rosjanie w walce o EHF Euro Serbia 2012 stoczyli wyrównany bój z wicemistrzami świata – Danią, dzieląc się z nimi punktami. Do finałów awansowali zza ich pleców (gorszy bilans bramkowy). To zespół oparty na graczach występującej w Lidze Mistrzów drużyny Czechowskich Niedźwiedzi. O ich klasie jeszcze przed turniejem w Gdyni przekonają się zawodnicy Vive Targów Kielce. Rosjanie podczas ostatniego pobytu w Polsce (2009 roku) wygrali turniej, pokonując w decydującym meczu Polskę 35:30. Biało-czerwoni będą mieli więc doskonałą okazję do rewanżu.

Z Egiptem, aktualnym wicemistrzem Afryki, dotąd mierzyliśmy się jedenaście razy. Polacy przeważnie wyraźnie triumfowali, ale przydarzyły się też trzy porażki. Klamrą spinającą bezpośrednie mecze obu drużyn są występy osób z naszego aktualnego zespołu narodowego. Otóż w pierwszym meczu, 1981 r. w Olsztynie, zagrał Bogdan Wenta. Po raz ostatni Polska zmierzyła się z Egiptem w 1999 r. Podczas zwycięskiego spotkania w Haarlemie naszej bramki bronił m.in. Sławomir Szmal.  
 
Program Turnieju w Gdyni:

04.11. Rosja – Egipt      17:30
          Polska – Austria  20:00

05.11. Austria – Rosja   15:00
          Polska – Egipt     17:30

06.11. Egipt – Austria    15:00
          Polska – Rosja    17:30

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest