10 października 2011

Żagańska Akademia Piłki Ręcznej zaprasza

Żagańska Akademia Piłki Ręcznej działająca  przy  Uczniowskim Klubie Sportowym „Czarni ” zainaugurowała rozgrywki „Małej Ligi piłki ręcznej – ŻAGAŃ HANDBALL CUP". Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza miasta Żagania Sławomira Kowala oraz wielokrotnego reprezentanta  Polski  Mariusza Jurasika. Liga powstała z myślą o najmłodszych dzieciach z klas III-VI oraz uczniach klas I-II gimnazjum.

Inauguracja rywalizacji nastąpiła w ubiegły piątek, 7 października, o godz. 11.00. w hali Areny Żagań. Celem projektu, jest popularyzacja i rozwój piłki ręcznej dziewcząt i chłopców na terenie Żagania. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić dzieci do uprawiania tej dyscypliny, a nauczycieli zmobilizować do częstszego wprowadzania piłki ręcznej na lekcjach wychowania fizycznego.

Impreza ma wyłonić utalentowane jednostki i zachęcić je do szkolenia w Żagańskiej Akademii Piłki Ręcznej działającej w UKS „Czarni” Żagań. W oparciu o „Małą Ligę” w przyszłości ma powstać system szkolenia dzieci i młodzieży na terenie powiatu żagańskiego. Rozgrywki tego typu mają być również przykładem dla innych małych ośrodków zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży, jak można popularyzować tę dyscyplinę sportu.

Organizatorami rozgrywek są Żagańska Akademia Piłki Ręcznej UKS „Czarni ”Żagań , Urząd Miasta Żagań, spółka Pałac Książęcy,  Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Lubuski Związek Piłki Ręcznej.

Terminarz i miejsce: październik 2011r. – czerwiec 2012r. (jeden turniej w  tygodniu dla danej kategorii wiekowej ). Hale sportowe w Żaganiu i boiska wielofunkcyjne od kwietnia w ZSTiL oraz w ZESPOLE SZKÓŁ NR1 w Żaganiu

Rozgrywki prowadzone są systemem każdy z każdym – mecz i rewanż:

I -piątek miesiąca klasy III-IV dziewczęta i chłopcy czas gry 2×10 min

II –piątek miesiąca klasy V-VI dziewczęta i chłopcy czas gry 2x 15min

III-piątek miesiąca klasy I i II gimnazjum dziewczęta i chłopcy czas gry 2x15min

Uczniowie klas III- IV i V-VI tworzą jeden zespół po 7 zawodników z każdej z klasy w klasach I i II gimnazjum  tylko uczniowie tych klas.

Nagrody:

 I MIEJSCE Wyjazd na mecz piłki ręcznej ekstraklasy do Głogowa

– piłki dla każdej szkoły/klubu uczestniczącego w rozgrywkach;

– puchary i medale;

– pamiątkowe dyplomy;

– pamiątkowe koszulki dla każdego uczestnika;

– upominki dla nauczycieli, trenerów.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest