16 października 2011

Gotowe do gry

W Warszawie zebrała się 16-osobowa kadra Kima Rasmussen powołana na dwa mecze rozpoczynające kwalifikacje EHF  Euro2012. Na miejsce zbiórki stawiły się wszystkie  wytypowane wcześniej  zawodniczki. Nasza ekipa rywalizację w grupie 3 rozpocznie środowym meczem  z Rosją  w Togliatti. W najbliższą sobotę Polki zagrają w Chorzowie z Czarnogórą.

Kim Rasmussen wyjaśnia zagrywkę
Biało-czerwone w niedzielny wieczór odbyły 2-godziny intensywny trening w jednej ze stołecznych hal. Następne zajęcia mają zaplanowane nazajutrz. Jeszcze w poniedziałek udadzą się drogą lotniczą via Moskwa do Samary, skąd pojadą do Togliatti. Miasto to dopiero po raz drugi w historii będzie organizatorem meczu tej rangi.  Poprzednim razem, ponad 11 lat temu, Rosjanki podejmowały Hiszpanki.

 

Polki przystępując do eliminacji podbudowały się wygraniem turnieju o Puchar Śląska, w którym pokonały dwójkę finalistów MŚ 2011 – Islandię i Holandię.  Trener Rasmussen przygotował kilka niespodzianek dla rywalek. Jedną z nich jest doprowadzenie do perfekcji gry w przewadze.

W wyskoku Joanna Dworaczyk
– Z Kimem cały czas przypominamy zasady takiej gry.  Zmieniamy też ustawienie w obronie. Te warianty próbowaliśmy już ćwiczyć w Chorzowie – mówi Antoni Parecki. –  Chcemy szybko przechodzić z defensywy 6-0 do ustawienia 3-2-1. Dzięki temu przeciwniczki będą musiały zmienić sposób swojego grania. Chcę także solidnie popracować z bramkarkami pod kątem gry dominujących Rosjanek. To nam się udało wykonać przygotowując  się do rywalizacji z Danią. „Czajna” (Anna Baranowska przyp. red.) wykonała zadanie. Pewnych rzeczy trzeba się po prostu nauczyć. Przed Rosjankami, choć są to mistrzynie świata,  nie wolno się położyć, tylko szukać swojej szansy.
Sztab szkoleniowy polskiej reprezentacji nie kryje zadowolenia, że żadna z powołanych zawodniczek nie uskarża się na poważne dolegliwości. 


Antoni Parecki w rozmowie z Anną Baranowską Fot. Marek Skorupski

Drugim rywalem w eliminacjach będzie Czarnogóra. Większość kadrowiczek tego kraju gra w zespole Buducnosti Podgorica, który w niedzielnym meczu Ligi Mistrzyń pokonał 28:25  FC Midtjylland. Polscy szkoleniowcy mieli skontaktować się z trenerem duńsiej drużyny, aby mieć najświeższe wiadomości o przeciwniku. 

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra Rasmussena na el. EHF Euro 2012

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest