17 października 2011

Rosjanki trenują w Togliatti

Kobieca reprezentacja Rosji od niedzieli trenuje w Togliatti. Podopieczne Jewgienija Trefiłowa przygotowują się do meczów eliminacyjnych EHF Euro 2012 z Polską i Wielką Brytanią. Sborna o punkty z biało-czerwonymi zagra we środę, a trzy dni później zaprezentuje się w Londynie. Rosja pod koniec września po raz trzeci w historii wygrała Puchar Świata.

Trefiłow, wliczając sześć zawodniczek rezerwowych, powołał 22-osobową kadrę. Aż dziewięć piłkarek rekrutuje się z miejscowego klubu – Łada Togliatti. Klub założony w 1998 roku szczyci się sześcioma  tytułami mistrza Rosji, a w sezonie 2006/2007 dotarł do finału Ligi Mistrzyń. – Chciałbym zaprezentować kibicom dobrą grę i prosić ich o doping w środowym meczu. Dlatego powołałem tak dużo zawodniczek Łady. Dzięki nim mogą odbywać się normalne treningi – powiedział trener sbornej.


Jewgienij Trefiłow ze sborną pracuje od 1993 r. Zdobył z nią czterokrotnie tytuł mistrza świata (2001, 2003, 2005 i 2009) i srebrny medal olimpijski (2008). Fot. Archiwum 


Jest to o tyle ważne, gdyż w pierwszych zajęciach w hali „Olimp” nie mogły wziąć udziału przeziębiona Polina Gorszkowa (Łada), cztery zawodniczki Dinamo Wołgograd i jedyna piłkarka z zagranicznego klubu, Ludmiła Bodnijewa (Krim Lublana). Zespoły Dinamo i Krim grały w rozgrywkach Ligi Mistrzyń i wymienione piłkarki dotrą na zgrupowanie dopiero w poniedziałek wieczorem.

Warto dodać, że Trefiłow 1 lipca br. objął zespół Łady jako trener-konsultant. Zgodnie z przepisami Rosyjskiej Federacji, będąc szkoleniowcem zespołu narodowego nie może jednocześnie prowadzić drużyny klubowej. W tej sytuacji w oficjalnych meczach zespół będzie firmował trener Aleksandr Owsiannikow.


Trefiłow zapowiada, że na mecz z Wielką Brytanią zabierze mniej zawodniczek Łady. Wszystko po to, aby na tym etapie sprawdzić jak najwięcej kandydatek do kadry. To ułatwi selekcję przed listopadowym obozem, na który powołania otrzymają zawodniczki, mogące być pewne wyjazdu na Mistrzostwa Świata 2011 do Brazylii.

Kadra Rosji:

 
1. Ludmiła Bodnijewa (Krim Lublana)
2. Olga Gorszenia (Łada)
3. Polina Gorszkowa (Łada)
4. Jekatierina Dawidenko (Łada)
5. Wiktoria Zilinskaite (Łada)
6. Jekatierina Ilina (Krasnodar)
7. Wiktoria Kalinina (Zwiezda Zwienigorod)
8. Anna Koczetowa (Dinamo Wołgograd)
9. Polina Kuzniecowa (Zwiedza)
10. Olga Lewina (Dinamo)
11. Ksenia Leszczenko (Krasnodar)
12. Ksenia Makiejewa (Dinamo)
13. Nadieżda Murawiewa (Łada)
14. Ludmiła Postnowa (Zwiedza)
15. Anna Siedoikina (Dinamo)
16. Anna Sień (Rostów-Don)
17. Maria Sidorowi (Łada)
18. Jekatierina Smirnowa (Łada)
19. Emilia Turei (Rostów-Don)
20. Jana Uskowa (Zwiedza)
21. Olga Czernoiwanienko (Łada)
22. Natalia Szipilowa (Łada)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest