27 października 2011

SPR Lublin pomoc ma we krwi

W środę, 26 października doszło do podpisania porozumienia pomiędzy SPR Lublin a Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Uroczysty moment nastąpił w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie RCKiK przy ul. I Armii Wojska Polskiego.


Lubelskie szczypiornistki, które ze względu na wyjazdowy mecz 1/8 finału Pucharu Polski nie mogły osobiście uczestniczyć w spotkaniu, będą wspierać honorowe oddawanie krwi, a także zapisywanie się do Rejestru Dawców Szpiku Kostnego.  Przedstawiciele znakomicie wyposażonej placówki, jednej z najlepszych w Europie w niedzielę, 30 października przed meczem SPR Lublin – KSS Kielce wręczą zawodniczkom gospodyń cenne upominki.

Nagrody czekają jednak przede wszystkim na honorowych dawców krwi, którzy na podstawie specjalnej karty im wydawanej, będą mogli za darmo wejść na jeden mecz ligowy SPR Lublin. Warto zaznaczyć, że w najbliższą  niedzielę od godz. 12.00 do 15.00 przed halą Globus stać będzie mobilny ambulans do poboru krwi. Ten najcenniejszy lek można też ofiarować w każdym oddziale RCKiK.

– W ostatnich latach medycyna zrobiła ogromny postęp, aż momentami nie chce się wierzyć. Jednak przeszczepy nerek, wątroby, czy serca są niemożliwe bez zabezpieczeni krwi. A to nie jest substancja, którą można wyprodukować, tylko żywa tkanka, kawałek człowieka – podkreślał znaczenie tego najcenniejszego leku, dyrektor RCKiK Eugeniusz Toruń. Równocześnie dodał, że kto inny jak młodzi, sprawni ludzie mogą promować tego typu inicjatywy. SPR Lublin jest pierwszym klubem w historii, z którym RCKiK podpisało oficjalną umowę o współpracy.

Warto podkreślić, ze na konferencji prasowej przypomniano dwie legendy lubelskiego klubu – Dagmarę Kowalską i Magdalenę Chemicz, które od lat wspierają podobne działania prospołeczne. Kowalska, piłkarka Monteksu w latach 1996-2001 jako pierwsza polska szczypiornistka oddała szpik kostny, ratując tym samym jedno ludzkie życie.

Zachęcamy do odwiedzania oficjalnej strony internetowej placówki www.rckik.lublin.pl i aktywnego wsparcia akcji. Bo przecież jak głosi jej hasło,  „POMOC MAMY WE KRWI”

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest