23 listopada 2011

Mistrzynie Europy lepsze od Polek

W inauguracyjnym meczu III Międzynarodowego Turnieju o Puchar Beskidów reprezentacji młodzieżowych Polska przegrała w Szczyrku z Danią 23:25 (12:17). W czwartek drużyna Andrzeja Niewrzawy zmierzy się w Wilkowicach z Węgrami. W imprezie wystąpią również ekipy Norwegii i Rumunii.

Po wyrównanym początku młodzieżowe mistrzynie Europy zagrały koncertowo w finałowych minutach pierwszej połowy. Wówczas wypracowały pięciobramkową zaliczkę, co jak się później okazało miało kluczowe znaczenia dla końcowego wyniku.

Po zmianie stron Polki szybko nieznacznie odrobiły straty. Zespół skandynawski od tej pory aż do końcowej syreny prowadził 2-3 golami. W finałowej minucie nasza drużyna, będąc w posiadaniu piłki, mogła doprowadzić do remisu. Piłka po rzucie odbiła się jednak od słupka, a rywalki po kontrze ustaliły rezultat na 23:25.

– Było to ostre spotkanie. Wszystkim zawodniczkom daliśmy pograć po równo. Pod nieobecność kontuzjowanych sióstr Mączek na środku rozegrania musimy stosować warianty zastępcze. Grę na zamiany prowadziła Andrzejewska, Matuszczyk i Galińska – podsumował trener Niewrzawa.

Warto przypomnieć, że Dunki w drodze po złoty medal sierpniowych MME pokonały Polki 28:26.

Polska – Dania 23:25 (12:17)

POLSKA: Wawrzynkowska, Montowska – Kozimur 2, Piechnik 7, Andrzjewska 2, Matuszczyk 1, Janiszewska 2, Kozłowska 1, Zych 4, Drabik 2, Grobelska 2, Pinda, Galińska, Olszowa, Fierka, Michalak.