24 listopada 2011

Przeciw Węgrom znowu “czwórką”

Polska wygrała w Wilkowicach z Węgrami 28:24 (13:15) w drugim dniu III Międzynarodowego Turnieju o Puchar Beskidów kobiecych reprezentacji młodzieżowych. W piątek biało-czerwone zmierzą się z Rumunią, która dziś rozegrała dwa spotkania – wygrana z Danią 32:23 (13:13) i porażka z Norwegią 23:28 (10:12).

Była to już trzecia w tym roku rywalizacja drużyn Polski i Węgier. Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość, gdyż za każdym razem na koniec notowano czterobramkową różnicę bramkową na korzyść jednego z zespołów. Podczas mistrzostw Europy w Holandii najpierw Madziarki w grupie wstępnej zwyciężyły 31:27. Mecz o 13. miejsce zakończył się zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Niewrzawy 27:23.

– Dziewczyny zostawiły dużo serca i zdrowia na boisku. To dzięki temu oraz oczywiście ich umiejętnością zanotowaliśmy pierwsze zwycięstwo w turnieju. Pamiętajmy, że sporo sił kosztował nas także mecz z poprzedniego dnia z Danią. Zresztą najlepszym tego dowodem jest wynik spotkania tego zespołu z Rumunią, który został rozegrany dziś rano o godzinie 11.00 – ocenił trener Niewrzawa.

Zmęczone Polki rozpoczęły mecz z Węgierkami w słabym stylu. Przegrywały 3:9, a do szatni schodziły gorsze od rywalek o dwa trafienia. Przebieg pierwszych minut po przerwie był podobny (15:19). W miarę upływu czasy gra defensywa a także postawa bramkarki Adrianny Płaczek (grała od 15 min – 9 z 24 obron) w wykonaniu biało-czerwonych wyglądały coraz lepiej i efektywniej. Dość powiedzieć, że Polki odrobiły straty i uzyskały 5-6 goli przewagi.

Na środku rozegrania zdała egzamin zawodniczka kadry juniorek (nominalna prawa połówka) Katarzyna Kozimur. To pokłosie kontuzji w zespole młodzieżówki, a także ustaleń z trenerem Kimem Rasmussem. Duńczyk prosił, aby Ewa Andrzejewska w turnieju zagrała maksymalnie dwa mecze.

W piątek o godz. 16.00 Polki zmierzą się z Rumunkami.