25 listopada 2011

Ligowy rozkład jazdy

Przed nami 12. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn. W najbliższy weekend zagrają również męskie zespoły z obu grup I ligi, które o ligowe punkty powalczą w 10.kolejce. Panie z uwagi na występ reprezentacji Polski w próbie przedolimpijskiej tym razem pauzują.

Trzy mecze 12. kolejki ekstraklasy panów zostały już rozegrane awansem. Powodem są mecze naszych eksportowych drużyn w europejskich pucharach. Emocji nie powinno jednak zabraknąć, a na czoło wydarzeń wysuwa się potyczka piątej i szóstek drużyny. W Kwidzynie miejscowy MMTS podejmie Chrobrego Głogów. Fani kluby z Dolnego Śląska liczą, że na tym spotkaniu zakończy się seria trzech porażek z rzędu ich pupili. Kto jak kto, jak nie obecny szkoleniowiec Chrobrego, Zbigniew Markuszewski, najlepiej zna słabe punkty kwidzynian. Markuszewski to przecież jeden z głównych autorów medalowego żniwa MMTS w walce o podium mistrzostw Polski.


Zespoły Powenu i Zagłębia tym razem zagrają o punkty z Lubinie

W grupie A I ligi mężczyzn lider Gaz-System Pogoń Szczecin we własnej hali będzie gościł najsłabszą drużynę, rezerwy Orlen Wisły Płock. Niewiele lepszy od płocczan dorobek uzbierał SMS Gdańsk, który podejmie wicelidera, Vetrex Sokoła Kościerzynę.

Z kolei w grupie B trzy zespoły nie doznały jeszcze goryczy porażki, choć zdążyły już stracić punkty. Cała trójka zgodnie zagra w roli gospodarza. Lider, Czuwaj Przemyśl będzie miał najtrudniejszego rywala, klasyfikowana na 5. miejscu Olimpię Piekary Śląskie. Na potknięcie przemyślan liczą zespoły Piotrkowianina i Gwardii Opole.

Zobacz program poszczególnych lig:

PGNiG Superliga mężczyzn:

10.kolejka

I liga mężczyzn – grupa A

12.kolejka

I liga mężczyzn – grupa B

12. kolejka

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest