28 listopada 2011

Juniorki trenują w Warszawie

Reprezentacja Polski Juniorek rozpoczęła trzydniowe zgrupowanie na obiektach warszawskiej AWF. W czwartek podopieczne Edyty Majdzińskiej udadzą się do Rumunii, gdzie wezmą udział w turnieju towarzyskim. Biało-czerwone zmierzą się tam z drużynami gospodarzy, Danii oraz Serbii.

Ostatecznie trener Edyta Majdzińska zwolniła z przyjazdu Katarzynę Kozimur, Katarzynę Janiszewską i Joannę Kozłowską, które na przestrzeni ostatniego tygodnia uczestniczyły w konsultacji kadry młodzieżowej. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy w Szczyrku, Katowicach i Wilkowicach walczyły o Puchar Beskidów z czołowymi drużynami Europy w tej kategorii wiekowej – Danią, Węgrami, Rumunią oraz Norwegią. Wspomnianą trójkę zawodniczek zastąpią więc Sylwia Marszałek, Monika Koprowska oraz Natalia Lis.

Turniej w Rumunii także ma silną obsadę, rozegrany zostanie w mieście Braila, w południowo-wschodniej części kraju. Do czwartku juniorki trenować będą w Warszawie, na wtorek na godzinę 18:30 zaplanowano sparing z I-ligową drużyną AZS AWF Warszawa. Spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęły podopieczne trener Majdzińskiej, które pokonały akademiczki 37:31 (15:13), najwięcej bramek dla Biało-czerwonych, sześć, zdobyła obrotowa Joanna Szarawaga.

Powołanie kadry narodowej juniorek z dnia 15.11.11 znajdziesz TUTAJ.

/Fot. EHF      

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest