30 listopada 2011

Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom

W dniach 9-11 grudnia 2011 r. w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się „Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom”. Będzie to pierwszy turniej dla najmłodszych adeptów szczypiorniaka, odpowiednio dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 1999 i młodszych, który swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. Do wspomnianych miast zawitają bowiem reprezentanci każdego z szesnastu województw!    

Dwa „Festiwale Piłki Ręcznej” będą bowiem zorganizowane równolegle dla drużyn dziewcząt (Kielce) chłopców (Ostrowiec Świętokrzyski), uczniów szkół podstawowych (rocznik 1999 i młodsze). Do udziału w Festiwalach zaproszono najlepsze zespoły z danego województwa, wytypowane przez Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej na podstawie wyników osiąganych w bieżącym i poprzednim sezonie.

Nadrzędnym celem turnieju jest popularyzacja sportu – piłki ręcznej, w szczególności wśród najmłodszych. Przecież to właśnie dzieci stanowią przyszłość każdej dyscypliny sportu, nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Głęboko wierzymy, że wśród dzieciaków, które w grudniu będą walczyć o zwycięstwo w „Festiwalu Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom” znajdą się przyszłe reprezentantki i przyszli reprezentanci Polski!

Organizatorami imprezy są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jej sponsorem Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., zaś Partnerami Balcerzak i Spółka Sp. z o.o. oraz Nestle Waters S.A..

 

Organizator, Sponsor i Partnerzy turnieju, zapewniają uczestnikom atrakcyjne nagrody:

– wszystkie drużyny oraz trenerzy otrzymają pamiątkowe koszulki z logo turnieju;

– wszystkie zespoły startujące w Festiwalach otrzymają dyplomy;

– wszyscy uczestnicy turnieju (zawodnicy i zawodniczki) otrzymają piłki do gry w piłkę ręczną;

– drużyny startujące w Festiwalach otrzymają również stroje do gry (koszulka z numerem, spodenki);

– wszyscy zawodnicy/zawodniczki biorący udział w Festiwalach otrzymają pamiątkowe medale, a zawodnicy zespołów które zajmą miejsca I, II i III otrzymają medale za zdobyte miejsca;

– zwycięskie drużyny otrzymają ponadto dyplomy i puchary.

System rozgrywek:

1. Przed rozpoczęciem turnieju nastąpi losowanie grup. Uczestnicy zostaną podzieleni na 4 grupy (A, B, C i D) po 4 drużyny w każdej. Mecze w grupach odbywają się systemem „każdy z każdym”.

2. Zwycięzcy grup A i B oraz odpowiednio C i D zagrają o prawo gry w  Finale.  Zwycięzcy tych meczów zagrają w Finale, a przegrani w meczu o 3 miejsce.

3. Drużyny, które zajęły 2 miejsca w grupach A i B oraz odpowiednio C i D zagrają dodatkowe mecze. Zwycięzcy meczów zagrają o miejsca 5-6, a przegrani o miejsca 7-8.

4. Drużyny, które zajęły 3 miejsca w grupach A i B oraz odpowiednio C i D zagrają dodatkowe mecze. Zwycięzcy meczów zagrają o miejsca 9-10, a przegrani o miejsca 11-12.

5. Drużyny, które zajęły 4 miejsca w grupach A i B oraz odpowiednio C i D zagrają dodatkowe mecze. Zwycięzcy meczów zagrają o miejsca 13-14, a przegrani o miejsca 15-16.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest