9 grudnia 2011

Kielce: Festiwal młodości i radości

Podział na grupy był głównym punktem Otwarcia Festiwalu Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom, które miało miejsce w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Związek Piłki Ręcznej w Polsce przy współudziale Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki  po raz pierwszy zorganizował imprezę tej rangi  na skalę ogólnopolską. 


Wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański przywitał uczestników turnieju 

W turnieju bierze udział po 16 zespołów szkolnych wytypowanych przez wszystkie Związki Wojewódzkie Piłki Ręcznej. Drużyny dziewcząt (rocznik 1999 i młodsze) swoje mecze będą rozgrywały w Kielcach, a chłopcy w Ostrowcu Św.  W sobotę rywalizacja będzie toczyć się w grupach, a dzień później zaplanowane zostały mecze o poszczególne miejsca, w tym finały.


Sala Lustrzana WDK wypełniła się po brzegi

– Tym razem nie będzie magicznych kulek, ani karteczek. Podział na grupy nastąpi drogą losowo wybraną przez komputer – wyjaśnił wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański witając gości i uczestników imprezy. – Chciałbym, aby turniej był dla Was przemiłą zabawą i obfitował w nowe znajomości. Jestem przekonany, że będziemy świadkami Festiwalu młodości i radości. 


Sędziowie główni turnieju przypomnieli, że za wygrany mecz można otrzymać 7 pkt 

Jacek Kowalczyk przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Wojewódzkiego Świętokrzyskiego przyznał, że takiego sponsora jak PGNiG inne dyscypliny mogą tylko pozazdrościć. – Nie wiem czy turniej w kolejnych latach będzie rozgrywane rotacyjnie w innych miastach, ale już dziś ponownie zapraszam na Ziemię Kielecką.


Jeden z zespołów przyjechał w 13-osobowym składzie

Sprawnie prowadzący spotkanie Rafał Szymczyk z Radia Kielce, po przedstawieniu w alfabetycznym porządku wg województw wszystkich drużyn, pokazanych na mapie Polski, zaprosił na ceremonię losowania. Po jednym kliknięciu wszystkim zgromadzonym osobom pokazał się podział na grupy.

Ostatnim punktem uroczystości były występy artystyczne Klubu Tańca Towarzyskiego „Cherleston” i Zespołu Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech”.  


Po losowaniu przyszła pora na występy artystyczne

Na zakończenie dnia, na odprawie technicznej, wszystkie drużyny otrzymały stroje sportowe.

Podział na grupy – plik pdf

Terminarz – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest