9 grudnia 2011

Ostrowiec: festiwalowe grupy rozlosowane

Za nami losowanie grup Festiwalu Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom! Do Ostrowca Świętokrzyskiego dotarły już wszystkie drużyny chłopców, które jutro, w pierwszej fazie turnieju, rywalizować będą na dwóch salach gimnastycznych – ZS nr 2 oraz IV LO. Niedzielne mecze finałowe rozegrane zostaną na nowej, imponującej hali MOSiR. Dziś wieczór chłopcy kibicowali szczypiornistom drugoligowego KSZO, którzy właśnie na tym obiekcie podejmowali zawodników z Bochni!

/Fot. JKM (4)

Lobby hotelu Gromada, gdzie stacjonują wszystkie chłopięce ekipy, okazało się znakomitym punktem obserwacyjnym. Drużyny wpadały do niego jedna po drugiej, a każdy z dzieciaków, pomimo wyczerpującej przecież podróży, wydawał się wciąż dysponować niespożytymi pokładami energii. Niezwykle sprawne zakwaterowanie, radość, że czekające na nich pokoje to „dwójki”, a nie wieloosobowe sale, szybka kolacja i wyjazd na wspomniany wyżej mecz. Tak właśnie wyglądały pierwsze godziny Festiwalu w Ostrowcu.

W międzyczasie dało się słyszeć dziesiątki pytań do pracowników Działu Marketingu i Organizacji Imprez ZPRP, Michała Skalskiego oraz Seweryna Gawrońskiego. Kiedy dostaniemy stroje, jakiej firmy, a jakiego koloru, jakie rozmiary, a piłki ‘jedynki’ czy ‘dwójki’, kiedy kolacja, losowanie już było, o której jutro gramy? – raz po raz rozbrzmiewało na korytarzu… Zdecydowanie najwięcej uśmiechów wywołała odpowiedź, że na każdego uczestnika czeka oryginalny strój oraz piłka firmy Hummel!

Po pełnym wrażeń dniu bohaterowie Festiwalu udali się do swoich pokoi, zaś ich opiekunowie spotkali się na konferencji technicznej. Zebranych powitali sekretarz generalny ZPRP Marek Góralczyk oraz sędzia główny Jacek Wróblewski, z ramienia lokalnych organizatorów gospodarzami byli Tomasz Radowiecki i Karol Szewczyk. Kulminacyjnym punktem było losowanie grup pierwszej fazy turnieju, szczegółowo omówiono też regulamin rozgrywek. Jutro uczestników czekają już tylko czysto sportowe emocje, początek zmagań już o 8:00 rano!

Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom – podział na grupy (chłopcy) [plik PDF]

Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom – rozkład gier fazy grupowej (chłopcy) [plik PDF]

Przypomnijmy, że będzie to pierwszy turniej dla najmłodszych adeptów szczypiorniaka, dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 1999 i młodszych, który swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. Do Ostrowca Świętokrzyskiego (chłopcy) i Kielc (dziewczynki) zawitają bowiem reprezentanci aż 15 województw!

Nadrzędnym celem imprezy jest popularyzacja sportu – piłki ręcznej, w szczególności wśród najmłodszych. Przecież to właśnie dzieci stanowią przyszłość każdej dyscypliny sportu, nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Głęboko wierzymy, że wśród dzieciaków, które będą walczyć o zwycięstwo w „Festiwalu Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom” znajdą się przyszłe reprezentantki i reprezentanci Polski!

Organizatorami Festiwalu są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jej sponsorem Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., zaś Partnerami Balcerzak i Spółka Sp. z o.o. oraz Nestle Waters S.A..

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest