11 grudnia 2011

SP 4 Kwidzyn zwycięska w Kielcach

Zwycięzcą dwudniowych zmagań „Festiwalu PGNiG Dzieciom” w kategorii dziewcząt okazała się drużyna SP nr 4 z Kwidzyna. Podopieczne Mariusza Kupca w finale po bardzo zaciętym meczu pokonały SP nr 7 Tychy 9:7 (4:5).  W meczu o brązowy medal PSP Lubrza wygrała z SP nr 11 Jelenia Góra 12:9 (7:2).

Hala Legionów gościła drużyny Festiwalu w pierwszej części dnia

Pierwsza część niedzielnych finałów, transmitowanych w internecie, została rozegrana w kieleckiej Hali Legionów przy ul. Bocznej 15. Wielką gratką dla zawodniczek była wizyta Sławomira Szmala. Kapitan reprezentacji Polski rozdał ponad setkę autografów. Podpisy składał na pocztówkach ze swoim wizerunkiem jak i na koszulkach.  Wspólnym zdjęciom nie było końca.

Sławek Szmal przez ponad godzinę rozdawał autografy

Dwa ostatnie spotkania Festiwalu, o 3. i 1. miejsce, odbyły się w hali MOSiR przy ul. Krakowskiej 72. Mecze trwające 2×15 min miały dodatkowe audytorium, powiększone o kibiców przybyłych na rywalizację piłkarek ręcznych w Memoriale Andrzeja Kowalczyka.

Spotkanie o 3.miejsce pomiędzy PSP Lubrzą a SP nr 11 Jelenia Górą po pierwszych minutach zapowiadało się jako jednostronne. Zespól z województwa lubuskiego szybko uzyskał wyraźną przewagę, która wynosiła już sześć goli (7:1). Ambitne jeleniogórzanki po przerwie zdołały zmniejszyć straty, ale losów spotkania nie zdołały już przechylić na swoją szalę.

Finał turnieju był bardzo zacięty

Wielki finał był godny każdego turnieju o wysoką stawkę. Żadnej z drużyn długo nie udało się wypracować większej przewagi niż jedno trafienie. Na bramkę kwidzynianek, natychmiast odpowiadały tyszanki. W 24 min reprezentant województwa śląskiego prowadził 7:6. W tym momencie popis umiejętności strzeleckich zaprezentowała Wiktora Heromińska, która zdobyła cztery ostatnie bramki dla Kwidzyna. Drużyna Mariusza Kupca lepiej zniosła trudy turnieju, ale pochwały należą się również zespołowi z Tychów.