13 grudnia 2011

Sławek Szmal odwiedził Libuszę

Sławomir Szmal jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, kapitan Reprezentacji Polski, zawodnik wicemistrza Polski –  KS  Vive Targi Kielce odwiedził Libuszę w dniu 8 grudnia 2011 roku.

Libusza to mała miejscowość w województwie małopolskim, nieopodal Gorlic, w której od niedawna bardzo prężnie rozwija się piłka ręczna.


Spotkanie Sławomira Szmala z dziećmi i młodzieżą odbyło się dzięki przychylności Władz Klubu Sportowego Vive Targi Kielce, który realizuje projekt „Gramy razem dla Świętokrzyskiego”. Projekt obejmuje turystyczną  promocję Województwa Świętokrzyskiego oraz sportową promocję piłki ręcznej. Jednym z głównych celów projektu jest zachęcanie najmłodszych adeptów do uprawiania tej dyscypliny.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Libuszy Aleksander Kalisz, który serdecznie przywitał Sławomira Szmala, przedstawicieli KS Vive Targi Kielce Daniela Wesołowskiego, Sebastiana Kozubka oraz zaproszonych gości i młodzież. W dalszej części spotkania miała miejsce prezentacja multimedialna z bardzo pięknymi zdjęciami miejsc regionu świętokrzyskiego. Młodzież i zgromadzeni goście usłyszeli od Sławka Szmala oraz przedstawicieli  Vive Targi Kielce wiele ciekawostek na temat województwa świętokrzyskiego. Następnie popularny „Kasa” opowiadał o swojej bogatej karierze sportowej, zachęcał do uprawiania piłki ręcznej słowami: „Mam nadzieję, że część z Was już trenuje piłkę ręczną, a jeśli nie to zacznie, ponieważ to wspaniała dyscyplina sportu”. Podkreślił, że sport, a w szczególności piłka ręczna kształtuje prawidłowe postawy wśród dzieci i młodzieży. Uczy samodyscypliny, odpowiedzialności, wytrwałości w dążeniu do celu, a do tego kształtuje młody organizm w sposób harmonijny.

Kolejnym punktem programu to zabawy i quizy dla najmłodszych np. jak: konkurs wiedzy o regionie świętokrzyskim, układanie puzzli z wizerunkiem Szmala oraz  rzuty karne, które oczywiście bronił sam „Kasa”.

Przedstawiciele Vive Targi Kielce zadbali o atrakcyjne nagrody i gadżety dla fanów. Dzieci i młodzież przeżywały niesamowite emocje, były pod ogromnym wrażeniem spotkania, zadawały mnóstwo pytań. Chwila na którą wszyscy czekali, czyli autografy i zdjęcia z kieleckim bramkarzem była najdłuższym punktem programu – dzieci za nic w świecie nie chciały wypuścić Sławka z Libuszy.


Łącznie w uroczystości wzięło udział około 350 osób. Oprócz dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Libuszy w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Szkół Podstawowych: z Biecza, Lipinek, Wilczysk, Racławic, Rożnowic i Binarowej.


W spotkaniu uczestniczyli również znamienici goście: Stanisław Majorek – trener brązowej olimpijskiej drużyny z Montrealu (1976), Jerzy Garpiel – olimpijczyk z Moskwy (1980), brązowy medalista Mistrzostw Świata w Dortmundzie (1982),Włodzimierz Łabno – Wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, Tadeusz Mikrut – Naczelnik wydziału edukacji, kultury, turystyki i sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Janusz Gubernat – Zastępca Burmistrza Gminy Biecz, Sponsorzy UKS „Wiertmet” – Roman Stygar i Iwona Rudek, Jan Grygowicz – koordynator sportu Gminy Biecz, Radni Gminy Biecz, Dyrektorzy Szkół, przedstawiciele Klubów Sportowych.

Organizatorem spotkania był UKS „Wiertmet” Libusza, ZSP w Libuszy, KS Vive Targi Kielce.

ZOBACZ FILM ZE SPOTKANIA

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest