15 grudnia 2011

“Nieoceniona inicjatywa”

– Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom to nieoceniona inicjatywa  – mówi Michał Królikowski, trener SP nr 23 z Płocka, która triumfowała w kategorii chłopców. – Dzieci mogły się poczuć jak profesjonaliści i było to dla nich niesamowite doświadczenie, właśnie dzięki takim imprezom polska piłka ręczna ma szansę się rozwijać – podsumowuje szkoleniowiec.

/Fot. JG    

Jak z perspektywy kilku dni ocenia Pan „Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom”?

Taka impreza to naprawdę nieoceniona inicjatywa. Przede wszystkim zachęca najmłodszych do uprawiania szczypiorniaka i to jest najważniejsze, to ogromna promocja naszej dyscypliny sportu. Często dzieciaki już od pierwszej klasy szkoły podstawowej mają szansę trenować piłkę nożną, piłka ręczna daję im taką możliwość zazwyczaj dopiero w wieku 10-11 lat, dlatego tak ważne jest aby jak najwięcej dzieci zachęcić do jej uprawiania.

Jak podobał się Panu i Pana podopiecznym festiwal od strony organizacyjnej?

Dla nas to była organizacyjna Barcelona…! Dzieciaki były zachwycone, byliśmy już wcześniej razem na kilku turniejach, ale tutaj wszystko było dopięte na ostatni guzik. Chłopcy byli zachwyceni zarówno jeżeli chodzi o zakwaterowanie jak i logistykę. Mogli się poczuć jak profesjonaliści i to doświadczenie było bezcenne, zapamiętają je do końca życia. I tutaj należą się ogromne słowa podziękowania dla organizatorów i sponsorów tego wydarzenia.

Dla samych dzieciaków najważniejsze były chyba jednak oryginalne stroje sportowe i piłki firmy Hummel…

Na pewno i to z prostego powodu, to były prezenty indywidualne, namacalne, każdy z zawodników mógł je zabrać do domu…

Prowadzona przez Pana drużyna SP nr 23 z Płocka okazała się najlepsza w rywalizacji chłopców.

Radość była ogromna, choć trzeba przyznać, że kilka drużyn prezentowało naprawdę wysoki poziom. Szczerze przyznam, że przyjeżdżając do Ostrowca zupełnie nie byliśmy w stanie ocenić na jaki wynik możemy tu liczyć. Udało nam się wygrać i jesteśmy z tego faktu naprawdę szczęśliwi.

Rozumiem, że w Pana opinii idea Festiwalu powinna być kontynuowana w kolejnych latach?

Retoryczne pytanie. Jest to jedyny turniej ogólnopolski dla dzieci w tej kategorii wiekowej i nic tego nie zastąpi. Kolejne jego edycje mogą przynieść polskiej piłce ręcznej tylko same korzyści.

Rozmawiał Jan Korczak-Mleczko   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest