19 grudnia 2011

Akademia pracuje pełną parą!

Właśnie mija 6 tygodni, od kiedy ruszyły pierwsze zajęcia w ramach Akademii Szczypiorniaka, organizowanych przez Sekcję Piłki Ręcznej Kobiet AZS AWF Poznań oraz firmę Volkswagen Poznań. W tym czasie za treningach pojawiła się grupa niemal 80 dzieci!

Duża część z nich zdecydowała się uczestniczyć w zajęciach regularnie i spośród wielu dostępnych im aktywności postawić właśnie na piłkę ręczną. W okresie tych kilku tygodni reprezentacje poszczególnych ośrodków spotkały się już dwukrotnie na turniejach wewnętrznych, które były dobrą okazją do wykorzystania nabytych umiejętności sportowych w boiskowej walce. Pierwsze mecze kontrolne odbyły się 5 grudnia w SP 1 w Swarzędzu, drugi turniej (gwiazdkowy) rozegrany został w miniony piątek w SP 46 w Poznaniu. Pytani o wyniki, organizatorzy podkreślą, że nie one są tutaj najważniejsze i na ocenę zespołów i zawodników przyjdzie jeszcze czas. Stąd nie jest prowadzona oficjalna klasyfikacja, a rezultaty gier mają wyłącznie charakter informacyjny dla uczestników zmagań. Drużyny nie występują w stałych składach, a na boisku sprawdzają się wszyscy – bez względu na aktualny poziom umiejętności. To zapewnia tym dzieciom równe szanse na rozwój.

Piątkowy turniej zakończony był przekazaniem świątecznych upominków. Akademiczki, poza tradycyjnymi życzeniami zdrowia i szczęścia, swoim młodszym kolegom i koleżankom życzyły także, aby piłka ręczna przynosiła im teraz przede wszystkim dużo radości i satysfakcji, a w przyszłości stała się źródłem sukcesów.

Teraz przed wszystkimi przerwa świąteczno-noworoczna, a po niej kolejne treningi i gry kontrolne, a także Turniej o Puchar Volkswagen Poznań, który zostanie rozegrany na pełnowymiarowej hali. Cały czas można też zapisywać się na zajęcia Akademii. Wszelkie informacje dotyczące jej działalności dostępne są na stronach: volkswagen-poznan.pl/akademia, azsawfpoznan.pl oraz facebook.com/akademiaszczypiorniaka

Źródło: azsawfpoznan.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest