20 grudnia 2011

Szmal już po operacji

Sławomir Szmal we wtorek został poddany operacji kontuzjowanego stawu kolanowego. Zabieg przeprowadzony w Ośrodku Medycznym "Galen" w Bieruniu w pełni się udał. Dobrze rokuje to na przyszłość. Rehabilitacja potrwa od 4 do 6 tygodni. 

– Z matematycznego wyliczenia wynika, że Sławek nie zagra w mistrzostwach Europy w Serbii. Najbardziej optymistyczny wariant zakłada bowiem, że do treningów będzie mógł wrócić 20 stycznia.  Zdrowie zawodnika jest jednak ważniejsze. Ostatnio ból nogi mu dokuczał, a to miało bezpośrednie przełożenie na postawę na boisku, z której nie był zadowolony. Po prostu nie był w stanie grać na 100 procent – powiedział Radosław Wasiak dyrektor ds. sportowych Vive Targi Kielce.


Operacja dotyczyła prawego kolana Fot. Marek Biczyk

Wasiak rozmawiał z doktorem Krzysztofem Fickiem z ośrodka w Bieruniu, z którym Vive Targi Kielce współpracują od dłuższego czasu. Lecznica specjalizuje się w rehabilitacji kończyn dolnych. Zabieg, polegający na usunięciu zanieczyszczeń z kolana, pod względem medycznym przebiegał bez zakłóceń.

We środę do Bierunia po zawodnika pojedzie przedstawiciel klubu oraz klubowy fizjoterapeuta, który otrzyma dokładne wskazówki co do przebiegu rehabilitacji.
Reprezentacja Polski podczas EHF Euro 2012 (15-29 stycznia) będzie walczyła o uzyskanie prawa udziału w kwalifikacjach olimpijskich, które zaplanowano na początek kwietnia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest