21 grudnia 2011

Na Podhalu też grają w piłkę ręczną!

W sobotę, 17 grudnia odbył się w Białym Dunajcu całodzienny Turniej Piłki Ręcznej z udziałem drużyn chłopców z podhalańskich szkół z Łopusznej, Murzasichla, Nowej Białej, Szaflar i Białego Dunajca. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach – drużyn szkół podstawowych oraz drużyn gimnazjalnych. Patronat nad Turniejem objął wójt gminy Biały Dunajec, Andrzej Jacek Nowak.

Wójt wsparł imprezę finansowo, a na uroczystości zakończenia – w pełnym stroju góralskim – osobiście wręczał puchary i nagrody najlepszym. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę.

To była już trzecia edycja tych zawodów znakomicie zorganizowana przez gospodarzy w Białym Dunajcu. Poziom zaprezentowany przez szkolne zespoły był naprawdę dobry.

W obu kategoriach najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkół z Szaflar. To nie była niespodzianka, bo drużyny szaflarskiego UKS Świt Adecco od paru lat uczestniczą w rozgrywkach wojewódzkich prowadzonych przez Małopolski ZPR.

Wszystko to za sprawą wicedyrektora tamtejszej szkoły i wielkiego pasjonata piłki ręcznej Kazimierza Dygonia, który od lat zaszczepia umiłowanie tej dyscypliny wśród góralskich latorośli. A przy tym jest świetnym nauczycielem. Jedna z jego wychowanek w tym roku zdobyła z zespołem juniorek Olimpii Nowy Sącz srebrny medal Mistrzostw Polski.

Tę sportową pracę z młodzieżą połączoną z ze znakomitymi efektami wychowawczymi doceniają rodzice. W sobotnim turnieju w sporej liczbie (szczególnie z Szaflar i Białego Dunajca) nie tylko obserwowali turniej, ale czynnie się do niego włączali. Zwłaszcza mamy, które poszerzyły bogactwo doznań uczestników zawodów o wykwintne smaki – upiekły mnóstwo przepysznych ciast. Nie do przejedzenia… Nic dziwnego, że wszyscy wyjeżdżali w znakomitych humorach…

Wyniki turnieju – plik pdf


Fot. Andrzej Bielecki

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest