23 grudnia 2011

Młodzieżówka druga w Dzierżoniowie

Polska zajęła drugie miejsce w turnieju młodzieżowych reprezentacji, który został rozegrany w Dzierżoniowie. W imprezie, z kompletem punktów, triumfowała Białoruś. Michał Kapela uznany został za najlepszego bramkarza.

Jak przyznał trener Jarosław Cieślikowski każde spotkanie, także z rywalami średniej klasy, konsoliduje jego zespół przed kwietniowymi kwalifikacjami do mistrzostw Europy. Białoczerwoni w Legionowie podejmą drużyny Macedonii i Finlandii. Do finałów awansuje tylko zwycięzca grupy.

Do turnieju w Dzierżoniowie Polacy przystąpili bez zawodnika podstawowego składu., Dennisa Szczęsnego. Rozgrywający TSV Bayer Dormagen w tym czasie zaangażowany był w ligowe mecze 2.Bundesligi. Innym osłabieniem był uraz Pawła Paczkowskiego, którego nabawił się w pierwszym meczu, przeciw Węgrom. W spotkaniu z Białorusinami zawodnik Orlenu Wisła Płock, ze względu na stłuczoną kość ogonową, był oszczędzany, a w meczu z Czechami w ogóle nie wystąpił.

– Nie jest to poważny uraz. Z drugiej strony zmiennicy mogli dłużej pograć. Mamy w perspektywie długi, finałowy turniej jakim są mistrzostwa Europy. Musimy mieć wartościowych dublerów – zaznaczył Cieślikowski. 

Końcowe zwycięstwo w turnieju decydowało się w spotkaniu Polska – Białoruś. Do 52 min padały bramka za bramkę. Ostatecznie triumfowali goście. Spory wpływ na porażkę miało aż 17 błędów technicznych biało-czerwonych. – Białorusini to naprawdę bardzo dobra drużyna. Mają dwóch zawodników powyżej 2 metrów i nieźle wyszkolonych dwóch rozgrywających, w tym wybranego za najlepszego zawodnika turnieju Dzianisa Valyntsau – dodał polskie trener. 

Cieślikowski wyjaśnił, że najwięcej pracy czeka jego zespół w obronie. Zdarzają się też błędy przy wyprowadzaniu szybkiego ataku, a rzuty są zbyt czytelne. Cieszą za to bramki zdobywane z zewnętrznych sektorów boiska. Właśnie skrzydłowych Kużdebę, Zagałę I Daszka a także rozgrywających Paczkowskiego i Korneckiego oraz bramkarza Kapelę wyróżnił ich opiekun. Sztab szkoleniowy przy doborze zawodników do składu zwraca baczną uwagę na ich uniwersalność. Chodzi o to, aby w trakcie gry było jak najmniej zmian.  

Naszą młodzieżówkę czeka wkrótce wartościowy sprawdzian. W dniach 7-8 stycznia w płockiej Orlen Arenie dojdzie do konfrontacji z rówieśnikami z Danii.

Wyniki:

Polska – Węgry 27:26 (14:11)
POLSKA: Kapela, Chmieliński – Daszek 4, Kużdeba 1, Niewrzawa 8, Kornecki 1, Zagała 1, Paczkowski 7, Rogulski 3, Adamski 2, Spychalski, Staszewski, Abram, Walczak, Wojkowski.
Polska – Białoruś 26:29 (10:13)
POLSKA: Kapela, Małecki – Kużdeba 3, Niewrzawa 4, Kornecki 7, Zagała 5, Paczkowski 5, Staszewski  2, Daszek , Kondratiuk, Walczak, Rogulski, Adamski, Spychalski.
Polska – Czechy 33:25 (17:16)
POLSKA:  Kapela, Chmieliński, Małecki – Daszek 10, Kużdeba 4, Niewrzawa 6, Kornecki  4, Zagała 5,  Rogulski 4, Adamski, Spychalski, Staszewski, Walczak, Wojkowski.

Czechy – Białoruś 30:37 (13:18)

Czechy – Węgry 25:31 (15:16) 
Węgry – Białoruś 22:25 (10:13)

Tabela:

1. Białoruś 3 6 91:78
2. Polska 3 4 86:84
3. Węgry 3 2 79:77
4. Czechy 3 0 84:101

Najlepszy bramkarz – Michał Kapela (Polska)

Najlepszy zawodnik – Dzianis Valyntsau (Białoruś)
Najskuteczniejszy zawodnik – David Krahulec (Czechy) – 19 bramek.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest