2 stycznia 2012

Kadrowicze coraz bliżej Serbii

W podstołecznym Legionowie rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej seniorów, która  przygotowuje się do gry  w mistrzostwach Europy Serbia 2012. W pierwszych zajęciach brali udział wszyscy zawodnicy, czyli powołana osiemnastka. Kadrowicze zostali zakwaterowani w komfortowych warunkach w hotelu „Warszawianka”, w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim. 


Rozgrzewkę poprowadził Damian Wleklak


Bartek Tomczak musi jeszcze indywidualnie trenować

Zawodnicy jeszcze przed pierwszym treningiem w hali „Arena Legionowo” przeszli badania, które przeprowadził reprezentacyjny lekarz, Maciej Nowak. – W sumie nie jest źle.  Poza tymi mocno kontuzjowanymi to nie powinniśmy mieć problemów. Drobne, ale dla nich uciążliwe kontuzje są do opanowania. Najgorzej sprawa wygląda z Bartkiem Tomczakiem. Walczymy o jego zdrowie. Cały czas go obserwujemy. Pojedzie z nami na turniej do Danii, ale będzie tam tylko trenował.  Ostateczną decyzję podejmę po powrocie z Aarhus – wyjaśnił Nowak.


Bogdan Wenta ma nad czym myśleć


Marcin Wichary ponownie w kadrze Polski

Tomczak do końca tygodnia ma indywidualny tok treningów. Urazu łokcia doznał 5 grudnia podczas meczu Ligi Mistrzów. W czwartek upłyną cztery tygodnie od tamtego feralnego dla niego dnia. Jest to minimalna biologicznie przerwa jaka jest niezbędna, aby wrócić do pełnych obciążeń.  – Postęp leczenia co tydzień jest monitorowany. Dzięki USG wiemy w jakim stanie jest jego staw łokciowy. Z bardzo dobrym efektem cały czas jest prowadzona fizjo i fizykoterapia. Brakuje nam tylko kropki nad i – dodał nasz lekarz. 


Nasi kadrowicze wprost uwielbiają grę w piłkę nożną

Południowe zajęcia rozpoczęły się od 20-minutowej rozgrzewki, którą prowadził Damian Wleklak. Z trybun obserwowali je przedstawiciele mediów.  Drugą część treningów stanowiła gra w piłkę nożną. Mariusz Jurkiewicz i Mateusz Zaremba wystąpili w nietypowych rolach, bo na pozycjach bramkarzy.  Nasi piłkarze walczyli z dużym zaangażowaniem, jakby od postawy na boisku w tym sprawdzianie zależało kto pojedzie do Serbii. Z drugiej strony śmiechu było co niemiara, gdyż nie zawsze piłka leciała w to miejsce, które zaplanował kopiący gracz. Zajęcia zakończyły specjalistyczne zagrywki, których podstawą były podania  na koło.  Później przyszedł czas na pierwsze w tym roku wywiady.  


Przerwa na zgaszenie pragnienia


Krzysztof Lijewski jest pewniakiem w składzie na Euro2012 /Fot. M. Skorupski

ZOBACZ TAKŻE:

Plan przygotowań seniorów do ME 2012

ME bez Marcina Lijewskiego 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest