6 stycznia 2012

Mistrzowie świata zagrają w Płocku

W sobotę i w niedzielę w Orlen Arenie w Płocku dojdzie do ciekawej konfrontacji drużyn młodzieżowych Polski i Danii. Skandynawowie to mistrzowie świata w swojej kategorii wiekowej. Tytuł wywalczyli w czerwcu ubr. w Argentynie. 

Trener Jarosław Cieślikowski ma do dyspozycji 20 zawodników, w tym także Dennisa Szczęsnego i Pawła Paczkowskiego. Nasi kadrowicze trenują w Płocku od poniedziałku. Jako ostatni do zespołu dołączyli bramkarz Artur Chmieliński i rozgrywający Oliver Staszewski.

– Tylko mecze z najlepszymi drużynami mogą nam zapewnić postęp. W składzie nastąpiły małe korekty. Przećwiczymy warianty gry w ataku pozycyjnym i szybkim oraz nowe ustawienie w obronie – powiedział Cieślikowski.

Trenerem bramkarzy duńskiej młodzieżówki jest Antoni Parecki, asystent Kima Rasmussena w kobiecej reprezentacji Polski. – Dziś przylecieliśmy. Na miejscu zastaliśmy doskonałe warunki. Wieczorem mamy zaplanowany trening, a później zamierzamy w internecie zobaczyć towarzyski mecz pierwszych reprezentacji Dania–Słowenia – wyjaśnił Parecki.

Młodzi Duńczycy po meczach w Polsce udadzą się bezpośrednio do Francji na spotkania z rówieśnikami z tego kraju.

Mecze młodzieżówek Polska – Dania odbędą się w sobotę o godz. 17:00 i w niedzielę o godz. 12:00. Wstęp wolny.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest