10 stycznia 2012

Bartek Tomczak nie pojedzie na Euro

Badania ultrasonograficzne Bartłomieja Tomczaka wykazały bardzo dobry i efektywny postęp w procesie leczenia i gojenia jego stawu łokciowego. Zawodnik we wtorek rozpoczął wspólne treningi z resztą zespołu. Po konsultacji z trenerami Wentą i Waszkiewiczem uznaliśmy jednak, ze nie jest w 100 procentach przygotowany do udziału w mistrzostwach Europy. Dlatego nie będzie teraz powołany do składu, który pojedzie do Serbii – poinformował dr  Maciej Nowak lekarz reprezentacji Polski.


Bartek Tomczak ma pozostać w gotowości /Fot. Marek Skorupski

Nowak zwrócił uwagę na duże zaangażowanie i zdyscyplinowanie zawodnika Vive Targów Kielce. – Bartek prezentuje dużą wolę walki. Ze zrozumieniem podchodzi do powstałej sytuacji – dodał lekarz.

Tomczak pozostanie z kadrą do końca zgrupowania, a później będzie trenował i przechodził końcowy etap rehabilitacji w warunkach klubowych. Ma być w pełnej dyspozycji startowej, gdyż otrzymał status zawodnika rezerwowego. Oznacza to, że może być  dowołany – jeżeli zajdzie taka potrzeba – do ekipy w dalszej fazie mistrzostw Europy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest