20 stycznia 2012

Mamy potencjał na sukces

Andrzej Kraśnicki prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej w Polsce w piątek przybył do Belgradu.  –  Sądzę, że polska drużyna będzie rozkręcać się w trakcie turnieju. Mamy potencjał na zanotowanie dużego sukcesu – powiedział zaraz po wylądowaniu na miejscowym lotnisku. 

Panie prezesie proszę skomentować grę polskiej reprezentacji w pierwszej rundzie Euro 2012.

– Byłem przekonany, że nasza drużyna wejdzie do kolejnej rundy. Stąd moja obecność w Serbii dopiero od rundy zasadniczej. Mam też zarezerwowane miejsce w trakcie finału. Pierwszy etap został spełniony. Chociaż po pierwszym meczu, nie tylko ja, ale większość kibiców miała ogromne obawy czy jesteśmy w stanie odnieść sukces. Porażkę z Serbią odebrałem bardzo źle. Wydawało mi się, że można zrobić coś więcej. Na szczęście mecze ze Słowacją i Danią utwierdziły mnie, że drużyna jest dobrze przygotowana i ma ogromną szansę na sukces. To jest dopiero pierwsza część turnieju. Wiele jeszcze przed nami. Bądźmy dobrej myśli. Sądzę, że będziemy rozkręcać się w trakcie turnieju. 


Fot. MAS

W drugiej rundzie zagramy kolejno ze Szwecją, Macedonią i Niemcami.

– Wszystkie trzy zespoły są bardzo silne. Nikogo nie można zlekceważyć.  Mamy doświadczenie z wielu lat. Był czas kiedy wyeliminowaliśmy Szwecję z mistrzostw Europy w 2006 roku. Potem z nimi przegrywaliśmy, remisowaliśmy, ale też były wygrane jak choćby w prestiżowym Superpucharze Świata w 2007 roku. Jest to bardzo groźny zespół, grający bardzo konsekwentnie. Wszystko zależy od formy dnia. Wydaje mi się, że wszystkie drużyny są w naszym zasięgu, w tym także Niemcy. Ten zespół rozpoczął mistrzostwa w bardzo słabym stylu, przegrywając z Czechami. Okazało się, że Niemcy, jak to Niemcy, zawsze grają do końca i weszli do kolejnej rundy z kompletem punktów. Nie ma łatwych meczów. Jeżeli chcemy zanotować sukces to musimy wygrać praktycznie wszystkie spotkania. Myślę, że mamy taki potencjał.
MAS

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest