26 stycznia 2012

W Pruszkowie o finały MŚ

W minioną niedzielę, po południu, młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet spotkała się w Gliwicach na pierwszej w tym roku konsultacji szkoleniowej. Zgrupowanie rozpoczęło przygotowania do eliminacyjnego turnieju do Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Wiadomo już, że kwalifikacje odbędą się w dniach 5-7 kwietnia w Pruszkowie. Wielka Brytania, Włochy, Niemcy i Polska będą rywalizować o jedno miejsce w finałach.  
Podopieczne Andrzeja Niewrzawy podczas obozu rozegrały dwa kontrolne mecze ze Słowaczkami. Czeka podobna rywalizacja w Szwecji, gdzie z Norwegia i Słowenią będą rywalizować o awans z dwóch pierwszych miejsc.
 
We wtorek rano polski zespół odbył jeszcze solidny trening w Gliwicach, po którym udał się autokarem na Słowację. Pierwsze spotkanie zakończyła zwycięstwem 30:23 drużyny gospodarzy. – W meczu zagraliśmy bez Pauliny Piechnik, a Emilia Galińska wystąpiła w mniejszym wymiarze czasowym. Grały one swoje mecze ligowe jeszcze w niedzielę wieczorem, a tak naprawdę potrzebujemy je w pełnej dyspozycji w kwietniu. Ich obecność w rewanżu była już zauważalna, 30 minut każdej z nich na parkiecie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa 32:24 – powiedział trener Niewrzawa. 
                     
Szkoleniowiec zaznaczył, że jego drużyna stara się pogodzić realizację celu wynikowego, jakim jest awans do finałów mistrzostw świata z nauczeniem zawodniczek systemu gry w obronie i w ataku, którym gra pierwsza reprezentacja. Zawodniczki z młodzieżówki są coraz częściej powoływane do seniorek, ale wymaga to od nich pracy nad zrozumieniem kilku nowych rozwiązań. – Nad tym właśnie pracowaliśmy w Gliwicach i na Słowacji. Cztery treningi zostały poświęcone na naukę nowych akcji obowiązujących w pierwszej drużynie, co potem miało być ćwiczone w sparingach. Akcje te wymagają podejmowania przez zawodniczki różnych decyzji w zależności od rozwoju sytuacji na boisku. Był z tym problem jeszcze w pierwszym meczu. Rewanż wyglądał już dużo pewniej pod tym względem i widać, że cel konsultacji został osiągnięty – dodał opiekun młodzieżówki.
Dwa tygodnie przed eliminacjami polska młodzieżówka rozegra w marcu turniej w Norwegii z udziałem zespołu gospodarzy, Szwecji i Danii. – Liczę, że wtedy dołączą już do nas Drabik, Królikowska i Fierka z zespołu seniorek, a także któraś z rekonwalescentek, Sylwia Matuszczyk, Gosia lub Ania Mączaka, może Asia Gadzina. W rozegranych meczach na Słowacji dobrze zaprezentowały się Piechnik i Galińska. Procentuje w ich postawie doświadczenie zdobywane na parkietach Superligi. Ta ostatnia zmieniła pozycje i gra w Jeleniej Górze na skrzydle, co wykorzystujemy w reprezentacji. Andrzejewska i Zych także pokazały kilka ciekawych akcji, świadczących o wzroście poziomu umiejętności. Szansę dostały także zawodniczki z zespołu juniorek i tutaj na pochwałę zasłużyły Kozłowska, Janiszewska i Szarawaga – zakończył Niewrzawa. 
                     
Słowacja – Polska 30:23 (18:10)
Polska: Wawrzynkowska, Montowska –  Grobelska 1, Szarawaga 1, Kozimur 2, Andrzejewska 3, Janiszewska 2, Szary, Galińska 1, Pieniowska 2, Kozłowska 3, Zych 5, Mędlińska, Michalak 3, Masna.

Słowacja – Polska 24:32 (10:15)
 
Polska: Wawrzynkowska, Montowska – Piechnik 7, Grobelska 3, Szarawaga 2, Kozimur, Andrzejewska 2, Janiszewska 4, Szary, Galińska 5, Pieniowska, Kozłowska 2, Zych 4, Mędlińska 1, Michalak 2, Masna.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest