29 stycznia 2012

W play-off MŚ 2013 gramy z Litwą

Litwa będzie rywalem Polski w play off mistrzostw świata 2013 (11 – 27 stycznia). Białoczerwoni pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe  9/10 czerwca. Rewanż odbędzie się w Polsce 16/17 czerwca. – Jestem bardzo zadowolony z losowania. To dobry sygnał dla polskiej piłki ręcznej – powiedział obecny podczas losowania w Belgradzie prezes ZPRP i PKOl Andrzej Kraśnicki.

Sternik polskiej piłki ręcznej dodał, że nikogo nie wolno lekceważyć. Dodatkowym kryterium wskazującym jako faworyta biało-czerwonych jest fakt, że rewanz odbędzie się w Polsce, 

Ceremonię losowania prowadził sekretarz generalny EHF Michael Wiederer. Polska z Litwą została skojarzona już w pierwszej parze. Największe wrażenie na zaproszonych gościach i dziennikarzach zrobił zestaw dwóch par Rosja – Czechy i Węgry – Norwegia. Rzeczywiście w tej stawce trudno jednoznacznie wskazać, które zespoły zagrają w finałach. 


Litwa grupę kwalifikacyjną wygrała w dramatycznych okolicznościach. Zespół naszych sąsiadów rywalizował z Włochami i Szwajcarią. Litwini po stracie punktu we Włoszech wygrali z Helwetami na wyjeździe. Ostatni mecz grupowy, w Wilnie, miał decydować o awansie. Szwajcarzy musieli to spotkanie wygrać. Przez większość meczu goście prowadzili. Litwinom w końcówce udało się doprowadzić do remisu 24:24. Równo z finałową syreną Szwajcarom został przyznany rzut karny. Bramkarz Arunas Vaskevicius stanął na wysokości zadania. Litwini mogli zaprezentować na boisku taniec radości.      


Pięć zespołów europejskich ma zagwarantowany udział w MŚ 2013 bez potrzeby uczestnictwa w kwalifikacjach. Tę grupę otwiera Francja (obrońca tytułu), Hiszpania (gospodarz) oraz trzy najlepsze zespoły EHF Euro 2012: Dania, Serbia i Chorwacja (Hiszpania w tej stawce nie została uwzględniona – patrz wyżej).


Pary play-off MŚ 2013:

Litwa – Polska

Rosja – Czechy

Słowenia – Portugalia

Słowacja – Białoruś

Macedonia – Austria

Węgry – Norwegia

Islandia – Holandia

Niemcy – Bośnia i Hercegowina

Szwecja – Czarnogóra

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest