29 stycznia 2012

Rekordowe mistrzostwa

Tor Lian, prezydent EHF na ręce Velimira Marjanovica, prezesa Serbskiego Związku Piłki Ręcznej  złożył podziękowania za profesjonale przygotowanie mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Norweg, który niedawno ogłosił, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję jako swojego sukcesora wskazał wiceprezydenta EHF, Francuza Jeana Brihaulta.
– Sukces organizacyjny turnieju gospodarze zawdzięczają w dużej mierze pomocy ze strony polityków. Często spotykaliśmy się z przedstawicielami serbskiego rządu, w tym z Snezaną Samardzić Marković, ministrem sportu i młodzieży. Nie bez znaczenia była także praca wolontariuszy. Niemal wszystkie mecze EHF Euro 2012 były bardzo zacięte. Do finałowych minut trudno było wskazać zwycięzcę. Jedynie dwa spotkania z udziałem Polski miały inny przebieg niż pozostałe. To była rywalizacja ze Słowacją i Szwecją. Pierwszy raz w historii liczba widzów w arenach turnieju przekroczy 300 tysięcy widzów. Spodziewam się, że w finale nasze uszy będą cierpieć, ale głowy będą się cieszyć – powiedział  Brihault

Jean Brihault (z lewej) i Tor Lian Fot. JG
Ze swej strony Michael Wiederer.sekretarz generalny EHF podał, że imprezę obsługiwało 1300 przedstawicieli mediów. Oficjalną stronę EHF odwiedziło dwa razy więcej internatów niż podczas Euro Austria 2010. W czasie tegorocznych mistrzostw Europy kanał EHF na You Tube był wymieniany w setce najczęściej odwiedzanych stron na  świecie. Na facebooku strona Handball – Men’s EHF EURO 2012 in Serbia ma zarejestrowanych blisko 30 tysięcy osób. Największy ruch generują tam kibice z Macedonii.
Na zakończenie konferencji prasowej podsumowującej EHF Euro 2012 Velimir Marjanovica dwukrotnie przepraszał za zachowanie serbskich kibiców. – Handball Fantasy pojedzie do Danii – zakończył prezes Serbskiego Związku Piłki Ręcznej, mając na myśli następne mistrzostwa.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest