15 lutego 2012

Juniorki młodsze grały z Czeszkami

W Szczyrku trwa zgrupowanie szkoleniowe kadry juniorek młodszych. Podopieczne Haralda Tłuczykonta i Adama Pecolda pracują nad taktyką oraz przede wszystkim motoryką. We wtorek i środę Polki rozegrały dwa mecze kontrolne ze starszymi o rok koleżankami z Czech.

W obu spotkaniach lepsze okazały się nasze południowe sąsiadki, które wczoraj triumfowały 39:33 (21:16), zaś dziś 36:23 (16:15).

– Oficjalnie graliśmy z reprezentacją Czech, jednak de facto były to zawodniczki na co dzień trenujące w ośrodku szkoleniowym w Ołomuńcu, odpowiedniku naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – mówi trener koordynator przygotowań do ME 2013 Adam Pecold. – W Czechach system szkolenia jest nieco odmienny, funkcjonują tam trzy ośrodki – w Pradze, Żlinie oraz właśnie w Ołomuńcu. Automatycznie pozwala to dokonywać wyboru z większej grupy zawodniczek. Drużyny narodowe powoływane są rokrocznie, w Polsce zaś idziemy rocznikami kadrowymi, a więc co dwa lata – tłumaczy szkoleniowiec.

– My przygotowujemy się do przyszłorocznych ME, których będziemy gospodarzami, dlatego już od września ubiegłego roku trenujemy z dziewczynkami z rocznika 1996/1997. Czesi tę kadrę powoływać będą dopiero w kwietniu, a do nas przysłali zawodniczki o rok starsze – kontynuuje.

– Na tym etapie różnica wieku daje jednak sporą przewagę szczególnie pod względem fizycznym i widać to po wynikach. Do 25-30 minuty byliśmy w stanie toczyć wyrównana walkę, ale po przerwie wyraźnie opadaliśmy z sił, co Czeszki natychmiast wykorzystywały… – mówi Pecold.

Na zakończenie dodaje jednak: – Takie jednak było założenie, jeżeli chcemy podnosić nasze umiejętności, dobrze jest grać z silniejszymi od siebie. To na pewno zaprocentuje. Teraz pracujemy głównie nad motoryką, która wypełnia nam około 65% zajęć, taktyka to pozostałe 35%. Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn, od soboty trenujemy po trzy razy dziennie, ale nikt nie zamierza się skarżyć.

Zgrupowanie w Szczyrku potrwa do niedzieli. Po raz kolejny kadra juniorek młodszych spotka się w marcu, kiedy w Mikołowie podejmować będzie zespół Austrii.

14.02.2012:

Polska – Czechy 33:39 (16:21) [plik PDF]

15.02.2012:

Polska – Czechy 23:36 (15:16) [plik PDF]  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest