21 lutego 2012

“Podwójne” zgrupowanie w Pruszkowie

W Pruszkowie trwa centralna konsultacja w ramach szkolenia selekcyjnego do kadry narodowej kobiet oraz specjalistycznego szkolenia bramkarek, połączona ze zgrupowaniem reprezentacji młodzieżowej. W treningach pod okiem szkoleniowców pionu żeńskiego bierze łącznie udział ponad 40 zawodniczek.

Zajęcia w ramach szkolenia selekcyjnego prowadzi Kim Rasmussen, pomaga mu Andrzej Niewrzawa, który prowadzi również treningi z kadrą młodzieżową. Bramkarkami opiekuje się specjalista w tym zakresie, asystent Rasmussena w kadrze seniorek, Antoni Parecki. W Pruszkowie jest też Adam Pecold, członek Rady Trenerów ZPRP, wieloletni szkoleniowiec żeńskich reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych, a obecnie koordynator przygotowań naszej najmłodszej kadry do startu w przyszłorocznych finałach mistrzostw Europy, które odbędą się w Gdyni i Gdańsku.

/Fot. Marek Skorupski

– To zgrupowanie stanowi kolejny etap projektu nazwanego przez nas  „Drużyną rozwoju”, ma on na celu wdrażanie młodych zawodniczek do systemu gry dorosłej kadry. Liczę, że spora grupa dziewczyn zaproszonych przez nas do Pruszkowa w przyszłości stanowić będzie o sile drużyny narodowej – tłumaczy Rassmusen.

– Bardzo dobrze układa się nasza współpraca z Andrzejem Niewrzawą, zresztą taka kooperacja wydaje się rzeczą naturalną. Ja przyglądam się kilku zawodniczkom z jego drużyny, z kolei Andrzej zdecydował się zobaczyć jak radzą sobie dziewczyny, które dotychczas występowały w reprezentacji juniorek – mówi Duńczyk.

/Fot. Marcin Piechota (3) 

Już za miesiąc reprezentacja seniorek dwukrotnie zmierzy się z Wielką Brytanią w ramach grupy 3 kwalifikacji do grudniowych finałów ME 2012 w Holandii. Wpierw obie drużyny spotkają się 22 marca w Loughborough, następnie 25 marca w Elblągu.

– Wielką Brytanię  wielu uznaje za outsidera naszej grupy, jednak muszę przyznać, że ta ekipa robi stałe postępy. Nie ma się zresztą co dziwić, Brytyjczycy to gospodarze tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie z pewnością będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony, niezależnie od ich tradycji w danej dyscyplinie sportu – kończy Rasmussen.

Tymczasem drużyna trenera Niewrzawy przygotowuje się  do eliminacyjnego turnieju do Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Kwalifikacje odbędą się w dniach 5-7 kwietnia właśnie w Pruszkowie. Rywalkami Polek będą Wielka Brytania, Włochy oraz Niemcy, do finałów awansuje jedynie zwycięska ekipa.

– Zawodniczki z młodzieżówki są coraz częściej powoływane do seniorek, ale wymaga to od nich pracy nad zrozumieniem kilku nowych rozwiązań obowiązujących w pierwszej drużynie. Cieszy fakt, że trenujemy tu, w Pruszkowie, gdzie już niebawem przyjdzie nam stoczyć walkę o finały MŚ. To ważne dla nas, że możemy lepiej poznać tę halę – podsumowuje Nierzwawa.

Koniec konsultacji zaplanowano na środowe popołudnie.

Zobacz powołania:

Centralna konsultacja w ramach szkolenia selekcyjnego do kadry narodowej kobiet

Młodzieżowa kadra narodowa kobiet

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest