2 marca 2012

Loke i Hansen najlepsi na świecie

Norweżka Heidi Loke oraz Duńczyk Mikkel Hansen zostali uznani za najlepszych szczypiornistkę i szczypiornistę globu w 2011 roku w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. Wyboru dokonało grono ekspertów IHF oraz internauci z całego świata.

Grająca na pozycji kołowej Heidi Loke jest trzecią w ostatnich pięciu latach norweską piłkarką ręczną, która wygrała plebiscyt. Z kolei duński rozgrywający Mikkel Hansen jest pierwszym Duńczykiem, który został uhonorowany tym prestiżowym wyróżnieniem.

Loke otrzymała 28% głosów, a rywalizacja wśród szczypiornistek była wyrównana. Drugie miejsce w głosowaniu zajęła francuska rozgrywająca Allison Pineau (22%). Kolejne miejsca zajęły: Norweżka Katrin Lunde Haraldsen (20%), Serbka Andrea Lekić (18%) oraz Chorwatka Andrea Penezić (12%).

Z większą przewagą nad rywalami triumfował Mikkel Hansen. Na Duńczyka oddano 31% głosów. Kolejne miejsce zajął Filip Jicha z Czech (21%), który był najlepszy przed rokiem. Dalej uplasowało się francuskie trio: rozgrywający Nikola Karabatić (19%), skrzydłowy Luc Abalo (19%) oraz bramkarz Thierry Omeyer (10%).

Co ciekawe dwójka laureatów pochodzi z rodzin ściśle związanych z piłką ręczną. Ojciec Mikkela Hansena – Flemming Hansen był reprezentantem Danii. Z kolei brat Heidi Loke – Frank Loke jest także piłkarzem ręcznym i gra na pozycji kołowego w TuS N Luebbecke z Arturem Siódmiakiem i Tomaszem Tłuczyńskim.

W 2009 roku nagrodę dla najlepszego piłkarza ręcznego na świecie zdobył Sławomir Szmal. Bramkarz Vive Targi Kielce jest jedynym Polakiem, który dostąpił tego zaszczytu.

Źródło: inf. własna / hanball.pl / ihf.info

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest