2 marca 2012

Towarzysko, ale o prestiż

W hali Ergo Arena odbyła się konferencją prasowa zapowiadająca towarzyski mecz Polska – Niemcy, który odbędzie się 2 kwietnia. – Spotkanie jest bardzo ważne dla reprezentacji, będzie to nasz ostatni sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym do IO – powiedział trener Daniel Waszkiewicz. Liczymy na komplet widzów i wielkie święto piłki ręcznej – zapowiadają organizatorzy.

/Fot. Materiały prasowe (2)

– Nasz obiekt był areną zmagań wielu dyscyplin, ale piłki ręcznej jeszcze nie mieliśmy i z tego się cieszę. Przedmecz zagra drużyna Spójni Wybrzeże z Wolsztyniakiem Wolsztyn w ramach rozgrywek I ligi mężczyzn. ERGO ARENA będzie organizatorem tej imprezy w związku z tym przed nami wiele obowiązków. Liczymy na wielkie święto piłki ręcznej – powiedziała Magdalena Sekuła, prezes Ergo Areny.

Z tego, że mecz rozegrany będzie w Gdańsku i że Polska zagra właśnie z Niemcami zadowolony jest II trener reprezentacji Polski i I trener Spójni Wybrzeża Daniel Waszkiewicz.

– Spotkanie jest bardzo ważne dla reprezentacji, bo przygotowujemy się do turnieju przedolimpijskiego w Hiszpanii. Będzie to decydujący sprawdzian. Takich meczy gdzie możemy sprawdzić formę graczy jest bardzo niewiele i ten termin jest dla nowych zawodników nieszczęśliwy. Awizujemy najsilniejszy skład. Niemcy też potraktują nas poważnie. Jest duże zainteresowanie tymi zawodami i chciałbym zaprosić na nie kibiców. Gdańsk bardzo długo czekał na ten mecz – stwierdził szkoleniowiec.

Na pojedynek w ERGO ARENA czeka reprezentacyjny prawoskrzydłowy Robert Orzechowski. – Na pewno występ przed taką publicznością w Polsce to będzie bardzo fajna sprawa. To elektryzuje, podnosi adrenalinę. Lubię grać przy tak licznej publiczności. To coś fajnego. Wychowałem się w Gdańsku, zaczynałem karierę w Wybrzeżu i będzie to dla mnie pełna ekscytacja – zauważył gdańszczanin grający w barwach MMTS Kwidzyn.

Partnerem Ergo Areny w organizacji meczu Polska – Niemcy jest Spójnia Wybrzeże. Gdański klub zagra pierwsze oficjalne spotkanie w hali na granicy Gdańska i Sopotu o godzinie 17:00. Będzie to ligowa potyczka z Wolsztyniakiem Wolsztyn.

Polscy piłkarze ręczni nie grali do tej pory w kraju na tak dużym obiekcie. Mecz w ERGO ARENA będzie mogło obejrzeć w komfortowych warunkach 10 000 widzów. Zainteresowanie już teraz jest spore.

– Kadra jest powoływana około 2 tygodni przed imprezą. Trudno o eksperymenty, w dużej mierze będzie to ta kadra, która była na Mistrzostwach Europy w Serbii. Na meczach reprezentacji gra się zawsze na poważnie, o prestiż, nie ma mowy żeby coś odpuścić – zapowiedział Daniel Waszkiewicz.

POLSKA – NIEMCY / 2 kwietnia 2012 / godz. 20:15

oraz

mecz w ramach rozgrywek  I  ligi piłki ręcznej mężczyzn:

SPR Spójnia Wybrzeże Gdańsk – Wolsztyniak Wolsztyn / 2 kwietnia 2012 / godz. 17.00.

CENY BILETÓW:

– 25, 35, 50, 65, 85 zł

– osoby niepełnosprawne 35 zł (niepełnosprawny + opiekun)

SPRZEDAŻ BILETÓW rusza 1 marca o godz. 12.00 na:

www.eventim.pl / www.ticketpro.pl

oraz w kasie nr 3 ERGO ARENA (Plac Dwóch Miast 1) od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00.

Bilety dla osób niepełnosprawnych – zamówienia: niepelnosprawni@ergoarena.pl.

——————————————————————————————————

UWAGA DZIENNIKARZE i FOTOREPORTERZY! Wniosek akredytacyjny jest już do pobrania na stronie http://ergoarena.pl/hala/media.html.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest