2 marca 2012

Ligowy rozkład jazdy

Rozgrywki ligowe wchodzą w decydujący etap. Zespoły pań rywalizujące w PGNiG Superlidze w najbliższy weekend rozegrają pierwsze mecze play off. W tej fazie spotkania będą toczyły się do dwóch zwycięstw. W najwyższej klasie rozgrywek wśród panów jedyną niewiadomą przed play off pozostaje przydzielenie miejsca nr 8.

Zespoły kobiece przed marcowymi meczami kwalifikacji EHF Euro 2012 rozegrają dwie kolejki spotkań. Jeśli po nich stan rywalizacji będzie remisowy to do ostatecznego rozstrzygnięcia trzeba będzie poczekać do 14 marca. Reprezentacja Polski później zaplanowane ma zgrupowanie i dwa mecze o punkty z Wielką Brytanią (22 i 25 marca). Następnie nastąpi czas dla uczestników Final Four (31 marca – 1 kwietnia) w Lublinie.

Męskie drużyny PGNiG Superligi obdzieliły już miejsca 1-7 przed play off. Mogą być jeszcze przetasowania w tym gronie. Pierwsza dwa miejsca, przeznaczone dla naszych eksportowych zespołów, Vive Targów Kielce i Orlenu Wisły Płock, są absolutnie nie zagrożone. O różnicy w poziomie między Ligą Mistrzów a naszą ekstraklasą będzie można się przekonać 4 marca (godz. 19:00 Polsat Sport Extra). Chrobry Głogów podejmie Vive.

O ostatnie miejsce gwarantujące byt w PGNiG Superlidze w następnym sezonie walczy pięć zespołów. Do zdobycia w rundzie zasadniczej jest jeszcze sześć punktów. Tak naprawdę największe szanse na to mają siódemki Zagłębia Lubin i Nielby Wągrowiec.


W I lidze mężczyzn w tym sezonie jeszcze wiele się może zdarzyć. Na pięć kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej w grupie A lider Gaz System Pogiń Szczecin ma punkt przewagi nad Zepterem AZS UW Warszawa. W grupie B prowadzący Czuwaj Przemyśl ma o trzy punkty więcej od Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Gdy w tabelach nic się nie zmieni to wymieniona czwórka drużyn zamelduje się w turnieju granym systemem Final Four. Dwa najlepsze zespoły awansują, a trzeci zagra w barażach z dziesiątą drużyną z PGNiG Superligi.

Aby zapoznać się z dokładnym terminarzem poszczególnych spotkań prosimy wybrać poniższe linki:

PGNiG Superliga mężczyzn:

kolejka 20.

PGNiG Superliga kobiet:

play off o miejsca 1-8

play out o miejsca 9-12

I liga mężczyzn – grupa A:

kolejka 18.


I liga mężczyzn – grupa B:

kolejka 18.

I liga kobiet – grupa A:

kolejka 16.

I liga kobiet – grupa B  

kolejka 16.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest