5 marca 2012

Jurecki lepszy od Lazarova

W głosowaniu zorganizowanym przez znany portal handball-planet.com na najlepszego zawodnika fazy grupowej Ligi Mistrzów zwyciężył zawodnik Vive Targi Kielce Michał Jurecki. Rozgrywający wicemistrzów Polski zebrał w sondzie internautów ponad 5.500 głosów.

Jureckiego  wskazało dokładnie 5.511 internautów, co stanowi 37,7 procent wszystkich oddanych głosów! Uczestnicy sondy mieli możliwość zagłosowania na najlepszego zawodnika fazy grupowej LM przez kilka dni. – Cieszę się, że znalazłem uznanie w oczach tylu kibiców, to na pewno bardzo miłe – skomentował wyniki Michał Jurecki.


Fot. Patryk Ptak
Ogółem w sondzie, w której wygrał „Dzidziuś” udział wzięło 15.000 osób, co oznacza że głosowanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem internautów, a Michał jest szczypiornistą popularnym wśród fanów piłki ręcznej w Europie, ponieważ głosy na jego osobę oddawali również obcokrajowcy. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej chwili. Największym konkurentem Jureckiego był Macedończyk Kirił Lazarov. Zawodnik Atletico Madryt zdobył 5.164 głosów 35,3 procent.

Rozgrywający Vive w ostatnich trzech grupowych meczach – z Veszprem, Silkeborgiem i Czechowskimi Niedźwiedziami zdobył 26 bramek. Realnie przełożyła się to na pięć, jakże cennych punktów drużyny. 

W pokonanym polu Jurecki pozostawił jeszcze wiele innych gwiazd piłki ręcznej, m.in. Mikaela Hansena, Filipa Jichę, Gabora Csaszara czy Darko Stanica. Trzecie miejsce w sondzie zajął właśnie rozgrywający MKB Veszprem – Gabor Csaszar, który uzyskał 2.129 głosów (14,5 procent).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest