5 marca 2012

Szczecin -pierwsze gwizdki w MPJuniorów

W Szczecinie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów. W pierwszych meczach grupy M, UKS Szczypiorniak Olsztyn pokonał MKS Nielbę Wągrowiec 30:25 (14:11), a KSSPR Końskie wygrało z UKS Siódemką Chełmek 43:31 (23:18).

Nielba Wągrowiec (żółte koszulki) przegrała pierwszy mecz turnieju

W grupie N, Orlen Wisła Płock zwyciężył UKS Anilanę Łódź 30:27 (17:14). W ostatnim poniedziałkowym spotkaniu, jeden z faworytów, MKS Kusy Szczecin przegrał z MKS Agrykolą Warszawa 24:25 (9:12). 

Na trybunach Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego zasiedli m.in. przedstawiciele władz miasta i województwa. Wśród oficjeli można było dostrzec Janusza Brzozowskiego, brązowego medalistę olimpijskiego z Montrealu. 


KSSPR Końskie (czerwone koszulki) mierzy w złoty medal

– Celujemy w pierwsze miejsce – mówił odważnie na łamach lokalnej prasy tuż przed turniejem kapitan Kusego Szczecin, Dawid Nowomiejski. Powody do optymizmu były. Szczypiorniści gospodarza imprezy mają już spore doświadczenie w rywalizacji o czołowe miejsca. Dwa lata byli brązowymi medalistami w kategorii juniorów młodszych, przed rokiem – już w juniorach starszych – uplasowali się na 4. miejscu. Turnieje eliminacyjne przeszli jak burza – odnieśli 5 zwycięstw, a jeden mecz zremisowali. Cały czas grali w Szczecinie.


Orlen Wisła Płock broni tytułu

Już pierwszy występ drużyny Kusego udowodnił, że walka o podium nie będzie łatwa. Szczecinianie po bardzo ciekawym spotkaniu ulegli Agrykoli Warszawa 24:25. W pierwszej połowie zespół ze stolicy prowadził 3-4 bramkami. Po zmianie stron gospodarze szybko wyrównali, a w 40 min. nawet objęli prowadzenie 18:16. Ostatni kwadrans to systematyczna kanonada bramka za bramkę. Kilkanaście sekund przed finałową syreną trener Kusego, Mieczysław Zart, poprosił o przerwę na żądanie. W tym momencie rywale byli lepsi o jedno trafienie. – Plan szczecinian omal się nie powiódł – opowiada obecny na meczu Jarosław Cieślikowski, trener młodzieżowej reprezentacji Polski. – Wrzutka ze skrzydła do środkowego rozgrywającego była kapitalna. W ostatniej chwili na przeszkodzie stanął bramkarz Agrykoli.

W tej sytuacji zawodnikom Kusego szczęścia przyjdzie szukać w kolejnych meczach grupowych z Anilaną Łódź i Orlenem Wisłą Płock (obrońca tytułu). Ta dwa ostatnie zespoły rozegrały równie interesujące zawody, ale już bez dramaturgii w ostatnich minutach. Łodzianie po pierwszych 15 minutach prowadzili pięcioma golami (10:5). Im dłużej przebywali jednak na boisku tym szybciej tracili siły od przeciwników. Jeszcze przed przerwą byli gorsi o trzy trafienia. W drugiej połowie wiślacy kontrolowali przebieg zawodów, pozwalając sobie na małe roztrwonienie wysokiego prowadzenia. Ich wygrana 30:27 była jak najbardziej zasłużona.     


Kusy Szczecin po zaciętej grze przegrał z Agrykolą Warszawa / Fot. J. Jerlecki (4)

Protokoły 1. dnia – pliki pdf:

UKS Szczypiorniak Olsztyn – MKS Nielba Wągrowiec 30:25 (14:11)
KSSPR Końskie – UKS Siódemka Chełmek 43:31 (23:18)
SPR Orlen Wisła Płock – UKS Anilana Łódź 30:27 (17:14)
MKS Kusy Szczecin – MKS Agrykola Warszawa 24:25 (9:12)
Tabele po 1. dniu:

Grupa M                                      

1. KSSPR Końskie                 1         2          43:31

2. UKS Szczypiorniak Olsztyn 1         2          30:25

3. MKS Nielba Wągrowiec       1         0          25:30

4. UKS Siódemka Chełmek    1         0          31:43


Grupa N

1. Orlen Wisła Płock              1         2          30:27

2. MKS Agrykola Warszawa   1         2          25:24

3. MKS Kusy Szczecin           1         0           24:25

4. UKS Anilana Łódź             1         0           27:30.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest