7 marca 2012

MP Juniorów – znamy pary półfinałowe

W pierwszym spotkaniu ostatniego dnia rozgrywek grupowych Mistrzostw Polski Juniorów, w Szczecinie, MKS Nielba Wągrowiec zremisował z UKS Siódemką Chełmek 31:31 (15:15). Były to pierwsze punkty obu zespołów w turnieju. Z kolei KSSPR Końskie, wysoko pokonując UKS Szczypiorniak Olsztyn 31:18 (13:8) z kompletem punktów wygrał grupę M.

Wisła Płock nie dała szans Kusemu Szczecin

Jakkolwiek w wymienionych meczach nie było wielkich emocji, to w puli N do ostatniego meczu gra toczyła się o stawkę. MKS Agrykola Warszawa zwyciężył UKS Anilanę Łódź 33:29 (13:18). Stołeczny zespół długo nie mógł złapać właściwego rytmu gry. Rywale od 10 min. pierwszej połowy zaczęli dyktować warunki. Przewaga łodzian w tym okresie dochodziła nawet do sześciu trafień różnicy (10:16). Pościg Agrykoli powiódł się dopiero, gdy kończył się pierwszy kwadrans drugiej części gry. Warszawiacy w końcówce zachowali więcej sił i zrobili duży krok w kierunku występu w półfinale.

– Kibice w zdecydowanej większości dopingowali Anilanę. Nie ma się co dziwić ich drużyna Kusy po porażce z Agrykolą znalazła się w fatalnej sytuacji. Jak się okazało ta wpadka kosztowała szczecinian walkę o medale  – powiedział Jarosław Cieślikowski, trener młodzieżowej reprezentacji Polski.

Przed ostatnim środowym meczem, gospodarze turnieju, reprezentowani przez zespół MKS Kusy Szczecin, liczyli, że nie wszystko stracone i wygrana nad Orlenem Wisłą Płock jest możliwa. Przebieg spotkania świadczy o zupełnie czymś innym. Płocczanie od pierwszych minut kontrolowali wydarzenia na boisku, prowadząc z reguły 5-7 bramkami. Kusy tylko w 45 min zdołała zmniejszyć straty do trzech goli (18:21). Kolejne minuty potwierdziły dominację rywali, którzy zasłużenie wygrali 32:23 (15:10).

– Początek meczu ustawił te zawody. Gra Wisły oparta była na solidnej obronie i kontrach. Zespół z Płocka zaprezentował agresywną, ułożoną grę. W jego składzie wyróżniał się kadrowicz Adrian Wojkowski – zakończył Cieślikowski.

Czwartek jest dniem przerwy w turnieju. Organizatorzy MPJuniorów przewidzieli transmisje internetowe z półfinałów i finałów.