8 marca 2012

Komplet widzów w Ergo Arenie!

Ponad 10 tysięcy ludzi obejrzy 2 kwietnia w hali Ergo Arena towarzyski mecz piłkarzy ręcznych Polski i Niemiec. Będzie to rekordowa frekwencja na spotkaniu szczypiorniaka w Polsce. W kasie nie ma już biletów, które rozeszły się w tydzień.

– To dowód nie tylko na to, jaką popularnością cieszy się w Polsce piłka ręczna, ale również, jak bardzo potrzebne są nam takie obiekty. Inauguracyjny mecz siatkarzy Polski z Brazylią oraz spotkania Ligi Światowej oglądało w gdańsko-sopockiej hali ponad 11 tysięcy kibiców, natomiast koszykarskie derby Trefl Sopot – Asseco Prokom Gdynia zgromadziły na trybunach 10 015 osób – przypomniał rzecznik Ergo Areny Bartosz Tobieński.

Mecz z Niemcami będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed czekającym ich w Alicante w dniach 6-8 kwietnia turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Londynie. Polacy zagrają w nim z Algierią, Serbią i Hiszpanią.

– Cieszymy się, że będziemy mieć okazję wystąpić w Ergo Arenie. W Polsce nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać w tak dużym obiekcie i przy tak licznej publiczności. Na pewno wystąpimy w najsilniejszym składzie i zapewne Niemcy również wystawią możliwie najlepszą ekipę. To jest co prawda mecz towarzyski, ale nikt nikomu nie odpuści – przyznał drugi trener reprezentacji Daniel Waszkiewicz.

Do tej konfrontacji oraz do turnieju w Hiszpanii biało-czerwoni przygotowywać się będą na zgrupowaniu w Cetniewie. W środę, dwa dni po meczu z Niemcami, wylecą do Alicante.

PLAN GIER TURNIEJU W ALICANTE:

6 kwietnia (piątek)

17:30 POLSKA – Algieria

20:15 Hiszpania – Serbia

7 kwietnia (sobota)

17:30 Serbia – POLSKA

20:15 Algieria – Hiszpania

8 kwietnia (niedziela)

17:30 Serbia – Algieria

20:15 Hiszpania – Polska

Źródło: PAP / inf. własna

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest