9 marca 2012

Piątek dniem półfinałów MP Juniorów

Piątek to dzień półfinałów oraz meczów o miejsca 5-8 Mistrzostw Polski Juniorów,  które odbywają się w Szczecinie. Pierwszym finalistą została drużyna KSSPR Końskie, pokonując Agrykolę Warszawa 23:16. O złoty medal zagra także Orlen Wisła Płock, który po emocjonującym spotkaniu wygrał z Szczypiorniakiem Olsztyn 22:21.

W meczach o miejsca 5-8 pewne zwycięstwo odniosła Anilana Łódź, która wygrała z Siódemką Chełmek 36:25. Była to pierwsza wygrana Anilany w turnieju. Z kolei Kusy Szczecin uległ Nielbie Wągrowiec 23:27.

Zespół z Chełmka prowadzilł w 5 min 3:2, ale z każdą minutą uwidoczniała się przewaga łodzian. Wysokie prowadzenie spowodowało małą dekoncentrację, gdyż zawodnicy Anilany, przy stanie 25:17, nie potrafili wykorzystać gry w podwójnej przewadze. Co więcej w tym okresie stracili nawet jedną bramkę. Bardzo dobre zawody rozegrał kołowy Kamil Strzębiecki, który dla zwycięzców zdobył 11 goli. Anilana w sobotę zagra z Nielbą Wągrowiec. Stawkę będzie 5.miejsce w mistrzostwach.

Zakusy drużyny gospodarza turnieju na zajęcie czołowego miejsca okazały się mrzonką. Kusy Szczecin już od pierwszych minut meczu z Nielbą miał problemy ze sforsowaniem bramki rywala. Cóż z tego skoro karne bezbłędnie wykonywał Robert Polaszek skoro jego kolegom brakowało precyzji w sytuacjach rzutowych. Do gorszej dyspozycji partnerów dostroil się też Polaszek, który przy kolejnym karnym przekroczył linię siedmiu metrów. Drużyna z Wągrowca miała tylko jeden przestój w meczu. Czterobramkowe prowadzenie roztrowniła do stanu 19:19. Po szybkich trzech trafieniach Krzysztofa Pawlaczyka bezpieczna przewaga ponownie do niej powróciła.

Pierwszy półfinał odbył się praktycznie bez żadnej ciekawej historii. Skazany na porażkę zespół Agrykoli Warszawa przeciwnikom kroku dotrzymywał tylko przez pięć minut, kiedy to po bramkach Michała Bajerowskiego prowadził 2:1. Pięć trafień z rzędu drużyny KSSPR Końskie ustawiło mecz do końcowej syreny. Zawodnicy z Końskich po przerwie wyraźnie zwolnili tempo, oszczędzali siły na finałową potyczkę. Dla nich przede wszystkim liczyła się wygrana a nie jej rozmiary.

Drugi mecz o prawo gry w finale był bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. W pierwszych 30 minutach od staniu 3:3 uwidoczniła się przewaga Orlenu Wisły Płock. Długo wydawało się, że podopieczni Roberta Jankowskiego zachowają ją do końcowej syreny. Tymczasem w 54 min., po golu Piotra Dzido, olsztynianie doprowadzili do stanu 19:20. Po chwili mogli nawet wyrównać, ale nie wykorzystali rzutu karnego – po raz drugi w meczu. W finałowych minutach Dzido dwukrotnie trafił i na tablicy pojawił się remis po 21. Gdy kończyła się kara wiślaków, to Michał Sikorski zdobył dla nich jedyną w tym spotkaniu swoją bramkę. Trener Konstanty Torgoński szybko poprosił o przerwę na żądanie. Mimo prób zawodnicy Szczypiorniaka nie oddali rzutu. Po chwili płocczanie mogli zaprezentować taniec radości na boisku.