9 marca 2012

Ligowy rozkład jazdy

Zapraszamy na mecze ostatniej serii spotkań rundy zasadniczej PGNiG Superligi mężczyzn! O ósme miejsce, ostatnie gwarantujące udział w play-off, wciąż walczą trzy drużyny. Zapowiada się więc niezwykle ciekawy finisz rozgrywek. Tymczasem przed Paniami mecze rewanżowe pierwszej rundy play-off. W roli faworyta drużyny przyjezdne, które przed tygodniem w komplecie wygrywały przed własną publicznością.

Najbliżej upragnionej ósmej lokaty, dającej nie tylko prawo walki o medale, ale też komfort utrzymania się w męskiej PGNiG Superlidze na kolejny sezon, jest w tej chwili lubińskie Zagłębie, które jednak czeka mecz wyjazdowy na trudnym terenie w Puławach. Na potknięcie miedziowych liczą w Wągrowcu, gdzie Nielba podejmuje Miedź Legnica – bezpośredniego rywala w walce „ósemkę”.

Nie bez znaczenia jest też spotkanie Juranda Ciechanów z Warmią Olsztyn. Pomimo, że obie ekipy czeka walka o utrzymanie, jedynie zwycięstwo olsztynian pozwoli podtrzymać marzenia zawodników z Legnicy o awansie do play-off. Dodatkowe warunki to porażka zagłębia z Azotami oraz oczywiście triumf legniczan w Wągrowcu.

Zespoły z górnej części tabeli już w zasadzie dokonały podziału miejsc przed play-off, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na mecz w Płocku. Wiślacy podejmować będą prezentujący ostatnio wysoką dyspozycję MTS Kwidzyn, to mogą być ciekawe zawody.

W PGNiG Superlidze kobiet drugie mecze pierwszej rundy play-off i play-out. Jeżeli chodzi o walkę o medale to zdecydowanymi faworytkami wydają się być drużyny z Lubina, Gdyni oraz Lublina. Jeżeli zwyciężą, zapewnią sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Interesująco może być w Chorzowie, albowiem różnica w umiejętnościach pomiędzy zawodniczkami ruchu i AZS Politechniki Koszalińskiej jest raczej mniejsza niż osiem goli sprzed tygodnia…

W meczach o miejsca 9-12 faworytki z Elbląga i Wrocławia podejmą uznawane za outsiderów Polkowice oraz Szczecin.

 Aby zapoznać się z dokładnym terminarzem poszczególnych spotkań prosimy wybrać poniższe linki:

PGNiG Superliga kobiet

mecze play-off o miejsca 1-8

mecze play-out o miejsca 9-12

PGNiG Superliga mężczyzn

22. kolejka

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest