10 marca 2012

MP Juniorów: KSSPR Końskie w złocie

KSSPR Końskie po zwycięstwie w finale 32:30 nad SPR Orlenem Wisłą Płock wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów zakończonych w Szczecinie. Brązowy krążek zdobył Szczypiorniak Olsztyn, który wygrał z Agrykolą Warszawa 33:30.

W pozostałych finałowych meczach Siódemka Chełmek, pokonując Kusego Szczecin 36:27 zajęła 7. miejsce. Wygrana 31:29 Nielby Wągrowiec nad Anilaną Łódź zapewniła triumfatorom 5.miejsce w zawodach.

Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Spotkały się w nim dwa najlepsze zespoły turnieju, które w swoim składach mają wielu kadrowiczów z reprezentacji młodzieżowej i juniorów . W pierwszej połowie oglądaliśmy pojedynek bramkarzy, Morawskiego i Korneckiego. Po przerwie zmiana systemu obrony w drużynie z Końskich spowodowała, że rywale nie potrafili sobie z nią poradzić i role się odwróciły. To zawodnicy z Końskich zaczęli wykorzystywać szybki atak – ocenił Jarosław Cieślikowski, trener młodzieżowej reprezentacji Polski

W kontrach wyróżniali się Hubert Kornecki i Wiktor Kubała, którzy wspólnie zdobyli blisko połowę bramek zespołu. Pierwszy z nich w 35 min wyrównał z rzutu karnego (18:18). Od tego momentu zarysowała się nieznaczna przewaga KSSPR. Dodatkowo dobrym pociągnięciem była zmiana bramkarza w ich szeregach. Przemysła Witkowski interweniował z dużym wyczuciem.  Płocczanie stracili pomysł na grę.  Adrian Wojkowski i Michał Sikorski bardzo  się starali, ale nie otrzymali należytego wsparcia kolegów.

Zespół z Końskich zasłużenie wygrał, ale gratulacje należą się także drużynie z Płocka. Wielu wiślaków to zawodnicy z rocznika 1994 i będą mieli szanse grać w przyszłorocznych mistrzostwach Polski – zakończył Cieślikowski.

Wyniki finałów:

o 1. miejsce KSSPR Końskie – SPR Orlen Wisła Płock 32:30 (14:17)

Król strzelców: BARTŁOMIEJ HELMAN – UKS Anilana Łódź; 38 bramek

Wszyscy wyróżnieni zostali nagrodzeni upominkami. W ceremonii zamknięcia Mistrzostw Polski Juniorów i wręczeniu medali i pucharów uczestniczyli: