14 marca 2012

3 nowe drużyny na Żywiecczyźnie!

Na Żywiecczyźnie trwa w najlepsze “gorączka” szczypiorniaka! W przeciągu niespełna dwóch lat powstało tam aż dwanaście drużyn piłki ręcznej dziewcząt. Teraz do tego grona dołączą kolejne trzy, z Gilowic, Ślemienia i Ujsoł. Serdecznie gratulujemy!

Mecz sparingowy w Ślemieniu /Fot. Materiały prasowe

– Wydawało się, że nic już nie jest w stanie nas zadziwić. A tu takie miłe zaskoczenie! Było w tym wiele przypadku, ale widocznie los tak chciał, by powstały kolejne trzy drużyny! – mówią Mateusz Pindel, Jarosław Dudek i Andrzej Krempel, koordynatorzy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Wszystkie trzy drużyny zaczęły już trenować. Swoje pierwsze mecze mają rozegrać już 24 marca podczas Turnieju Ligowego w Wieprzu.

– Nasza liga powoli się kończy. Chcemy jednak, aby, podobnie jak nowa drużyna Świnna, te najnowsze miały możliwość grania. Stąd pomysł na to, aby specjalnie dla nich zrobić osobne rozgrywki pod nazwą Liga Nowych – mówią koordynatorzy.

Drużyny rozegrają pomiędzy sobą mecze. 24 marca w Wieprzu każda rozegra po jednym spotkaniu, a 14 kwietnia w Węgierskiej Górce po dwa.

Więcej informacji o nowo powołanych klubach na:

GILOWICE – www.recznagilowice.ubf.pl

ŚLEMIEŃ – www.recznaslemien.ubf.pl

UJSOŁY – www.recznaujsoly.ubf.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest