23 marca 2012

Druga wygrana nad Czechami

W drugim meczu kontrolnym reprezentacja Polski juniorów w Dzierżoniowie pokonała rówieśników z Czech 31:26 (18:14). Obie drużyny przygotowują się do występów w kwalifikacyjnych grupach mistrzostw Europy, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia.

Spotkanie miało podobny przebieg jak dzień wcześniej. Jedyną różnicą było początkowe prowadzenie gości. Później biało-czerwoni doprowadzili do remisu (10:10) i jeszcze przed przerwą osiągnęli przewagę czterech trafień. Polski zespół mecz zakończył mocnym akordem w postaci czterech kolejnych bramek zdobytych w trzech finałowych minutach. Sparing był kolejną okazja do przetestowania różnych wariantów, zwłaszcza w obronie, ustawienia zespołu.

W spotkaniu nie zagrał Maciej Gębala, który uskarżał się na bolący bark. To efekt czwartkowej gry z Czechami (32:27 dla Polski). Z kolei na rozgrzewce rękę rozciął najlepszy skrzydłowy Jakub Fidyt. Po jej zszyciu lekarze zadecydowali, że w jego przypadku potrzebna jest trzydniowa przerwa od zajęć.

Nasza reprezentacja do czasu wylotu (28 marca) na eliminacje ME do Zagrzebia via Praga będzie trenowała w Dzierżoniowie. Polska w grupie 1 eliminacji ME U18 (30.03.-01.04) za rywali będzie miała Chorwację, Rumunię i Gruzję. Dwa najlepsze zespoły awansują do finałów.

Polska – Czechy 31:26 (18:14)
POLSKA: Morawski, Kornecki – M.Gębala, Fugiel 4, Piątek 4, Stefanie 4, Styrna 4, T.Gębala 7, Tokaj 2, Bąk 3, Zimoch 2., Kowalski 1, Klopsteg, Olszewski.