23 marca 2012

Młodzieżówka przegrała z Dunkami

Polska przegrała z Danią 20:31, a Norwegia uległa Szwecji 29:30 w pierwszym dniu turnieju Nettbuss Scandinavian Open w norweskim Brumunddal. Impreza dla uczestniczących w niej młodzieżowych reprezentacji kobiet jest etapem przygotowań do eliminacji mistrzostw świata. Z tego obowiązku została zwolniona tylko Dania z racji zdobycia w ub.r. złotego medalu ME U19.

– Jeżeli mamy się uczyć, to właśnie od najlepszych. Dania jest mistrzem Europy, Szwecja mistrzem świata, a Norwegia zdobyła brązowe medale na tych imprezach – powiedział trener Andrzej Niewrzawa tuż przed odlotem do Norwegii.

Szkoleniowiec drużyny Danii, Heine Eriksen, na turniej przywiózł tylko pięć złotych medalistek mistrzostw Europy. Skład zespołu został uzupełniony trzema debiutantkami i zawodniczkami, które mają go przekonać, że będą przydatne podczas najważniejszej imprezy roku – Na tym etapie przygotowań nie chodzi mi wyłącznie o zwycięstwa.  Ważną rzeczą jest, abym zobaczył w akcji zawodniczki i przetestował różne ustawienia zespołu – dodał Eriksen.

Pierwszy kwadrans meczu z Dunkami należał do Polek, które prowadziły 7:6. Później stopniowo zaczęła się zarysowywać przewaga Skandynawek. Biało-czerwone najgorszy okres meczu zanotowały między 53 a 57 min, kiedy to straciły pięć bramek z rzędu. 

W sobotę rywalem naszego zespołu będzie Norwegia.  

Wyniki 1.dnia:

Norwegia – Szwecja 29:30 (16:13)

Dania – Polska 31:20 (15:11)

POLSKA: Wawrzynkowska, Montowska, Płaczek – Janiszewska 1, Galińska, A.Mączka 3, Piechnik 5, Andrzejewska 1, Matuszczyk  4, Królikowska 2, Kozłowska, M.Mączka 1, Drabik 1, Michalak 2,  Grobelska

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest