25 marca 2012

Juniorki młodsze ograły Austrię

W towarzyskich meczach juniorek młodszych Polska  dwukrotnie pokonała Austrię 28:21 i 25:19. Spotkania rozegrane w nowej hali w Mikołowie obserwowało po ok. 400 widzów. Podopieczne Haralda Tłuczykonta przygotowują się do przyszłorocznych mistrzostw Europy, których będą gospodarzem.

– Moja drużyna wczoraj zaprezentowała się zdecydowanie lepiej. Dziś trochę zabrakło sił, ale rywalki pod  tym względem od nas odstawały. W obu meczach zdobyliśmy po 12 bramek z kontr. To efekt dobrej pracy w obronie. Musimy jeszcze poprawić grę w ataku pozycyjnym – podsumował trener Tłuczykont.

Szkoleniowiec dodał, że skład drużyny powoli się stabilizuje, Nie wyklucza jednak, że przy okazji nowej akcji w zespole mogą pojawić po jednej, dwie nowe zawodniczki.

Reprezentacja Polski U17 w kwietniu ma zaplanowanie zgrupowanie i gry kontrolne ze Słowacją. W czerwcu pojedzie na rewanż do Austrii. W tym samym miesiącu  drużyna Tłuczykonta wystąpi w turnieju w Dzierżoniowie, gdzie czeka ją ciekawy sprawdzian z zespołami narodowymi  z roczników ’94 Polski, Rumunii i Czech.

24.03.

Polska – Austria 28:21 (15:13)
POLSKA: Sarnecka, Januchta, Orowicz – Trzczak 7, Nocuń, Urbaniak 1, Kwiecińska 3, Górna 8, Trawczyńska 3, Konofał, Oreszczuk, Świerżewska , Zimny 5, Wysocka 1, Zwierko, Dworczak, Kuszyńska. 

25.03.

Polska – Austria 25:19 (14:11)
POLSKA: Sarnecka, Januchta, Orowicz – Trzczak 4, Nocuń, Urbaniak, Kwiecińska 6, Górna 5, Trawczyńska, Konofał 5 , Oreszczuk, Świerżewska, Zimny 3, Wysocka 1, Zwierko, Dworczak 1, Kuszyńska. 


Mistrzostwa Europy do lat 17 kobiet odbędą się w sierpniu 2013 r. w Gdyni i Gdańsku.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest