26 marca 2012

Zmiana lidera na Podbeskidziu

Do zmiany lidera doszło w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Po Turnieju Ligowym w Wieprzu, który odbył się w sobotę (24 marca) na pierwsze miejsce powróciła Łękawica. Dotychczasowy lider ŻAPN Żywiec przegrał dwa mecze.

Turniej w podżywieckim Wieprzu, pod honorowym patronatem wójta gminy Radziechowy-Wieprz Grzegorza Figury, przejdzie do historii podbeskidzkiego szczypiorniaka z kilku powodów.

– Po raz pierwszy zagrały trzy nowe drużyny z Żywiecczyzny: Gilowice, Ślemień i Ujsoły. Padł także rekord uczestników, których mieliśmy łącznie grubo ponad 200. Ponadto zainaugurowaliśmy Ligę Nowych, gdzie oprócz debiutującej trójki gra jeszcze Świnna – wyliczają Mateusz Pindel, Jarosław Dudek i Andrzej Krempel, koordynatorzy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Podczas meczów doszło do kilku niespodzianek. Dotychczasowy lider ŻAPN Żywiec przegrał z Węgierską Górką i Jeleśnią. Wykorzystała to skrzętnie Łękawica, który wygrała swoje trzy mecze i tym samym powróciła na fotel lidera. Czy go utrzyma? Wszystko okaże się podczas ostatniego Turnieju Ligowego zaplanowanego na 14 kwietnia w Węgierskiej Górce.

Dodajmy, że Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

WYNIKI I TABELE (klilknij na link)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest